Zaloguj
Reklama

Mleko modyfikowane typu 3

Mleko
Fot. ojoimages
Mleko
(4)
Reklama

Mleko typu 3 (według innej nomenklatury oznaczane także jako "junior") jest mieszanką mleka modyfikowanego przeznaczoną do żywienia dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

Mleko modyfikowane typu 3 - Objawy i przebieg

Dziecko w wieku powyżej 1 roku życia zasadniczo może już spożywać pełne mleko krowie, ale zdaniem większości ekspertów co najmniej do chwili ukończenia 2 roku życia dzieci powinny nadal otrzymywać mleko modyfikowane, różniące się nieco składem od mleka krowiego. Według wielu ekspertów takimi preparatami (oznaczanymi jako mleko "3" lub "junior") dziecko powinno być karmione do końca 3. roku życia.

Mleko typu 3 korzystnie odróżnia się od pełnego mleka krowiego. Nieco niższa jest w nim zawartość białka, wśród tłuszczów zwiększono ilość tłuszczu roślinnego. Zawartość laktozy jest nieco wyższa niż w mleku krowim, co upodabnia mieszankę do mleka matki.

Mleko typu 3 jest też dodatkowo wzbogacone w niezbędne witaminy i składniki mineralne w ilościach dostosowanych do potrzeb dziecka.

Kiedy udać się do lekarza i leczyć

W razie wątpliwości odnośnie zapotrzebowania żywieniowego dziecka w wieku powyżej 1 roku skonsultuj się ze swoim lekarzem rejonowym.

Mleko modyfikowane typu 3 - Leczenie

Jeżeli pozwalają na to możliwości finansowe rodziny gorąco rekomendowane jest aby w żywieniu dzieci w wieku 12-36 miesięcy nadal stosować mieszanki mleka modyfikowanego - typu 3 (junior).

Piśmiennictwo
Reklama
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze