Zaloguj
Reklama

Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia

Karmienie dziecka mlekiem z butelki
Fot. ojoimages
Karmienie dziecka mlekiem z butelki
(5)
Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia
Reklama

Standardowe mieszanki mleczne dla niemowląt są dostępne w postaci proszku do rozpuszczenia w wodzie. W niektórych sytuacjach życiowych jest to niepraktyczne, stąd obecność na rynku gotowych mieszanek mlecznych, w postaci sterylnych płynów w butelce lub kartonie.

Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia - Objawy i przebieg

Wielu rodziców doświadcza problemów z karmieniem sztucznym dzieci mieszankami wymagającymi rozpuszczenia proszku w odpowiedniej ilości wody. Zajmuje to określony czas, wymaga zwykle dostępu do kuchni, a mieszanki sporządzone w domu nie są sterylne i nie dają się przechowywać przez dłuższy czas. Jest to poważny problem w sytuacjach podróży, pobytu poza domem, lub po prostu braku czasu na przygotowanie mieszanki.

Właśnie na takie potrzeby stworzono mieszanki mleczne w postaci gotowych, sterylnych płynów w butelkach i kartonach, które można przez dłuższy czas przechowywać, a potem szybko przygotować do podania dziecku, zarówno niemowlęciu, jak i dziecku starszemu. Z gotowych mieszanek korzysta też wiele szpitali, które stosują je do żywienia dzieci hospitalizowanych na oddziale. Zapewnia to bezpieczeństwo żywienia dzieci ograniczając koszty na utrzymanie własnej kuchni mlecznej.

Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia - Kiedy udać się do lekarza

Gotowe mieszanki mleczne są dostępne na takich samych zasadach jak ich odpowiedniki w proszku - bez recepty mleka dla dzieci zdrowych oraz mleka sojowe i niektóre mieszanki lecznicze, na receptę większość hydrolizatów leczniczych. Skonsultuj z lekarzem ewentualną potrzebę skorzystania z gotowych mieszanek mlecznych w płynie.

Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia - Leczenie

Gotowe, sterylne mieszanki mleczne są produktem pełnowartościowym, identycznym z poprawnie przyrządzoną mieszanką na bazie proszku. Dodatkową korzyścią ze stosowania gotowych mieszanek jest ich bezpieczeństwo - są sterylne i trwałe, a ich przygotowanie do spożycia jest proste i mało kłopotliwe. Preparaty gotowe mają nazwy takie same jak ich odpowieniki w proszku lub nazwę z dodatkiem RTF (ready to feed).

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze