Zaloguj
Reklama

Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia

Karmienie dziecka mlekiem z butelki
Fot. ojoimages
Karmienie dziecka mlekiem z butelki
(5)
Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia
Reklama

Standardowe mieszanki mleczne dla niemowląt są dostępne w postaci proszku do rozpuszczenia w wodzie. W niektórych sytuacjach życiowych jest to niepraktyczne, stąd obecność na rynku gotowych mieszanek mlecznych, w postaci sterylnych płynów w butelce lub kartonie.

Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia - Objawy i przebieg

Wielu rodziców doświadcza problemów z karmieniem sztucznym dzieci mieszankami wymagającymi rozpuszczenia proszku w odpowiedniej ilości wody. Zajmuje to określony czas, wymaga zwykle dostępu do kuchni, a mieszanki sporządzone w domu nie są sterylne i nie dają się przechowywać przez dłuższy czas. Jest to poważny problem w sytuacjach podróży, pobytu poza domem, lub po prostu braku czasu na przygotowanie mieszanki.

Właśnie na takie potrzeby stworzono mieszanki mleczne w postaci gotowych, sterylnych płynów w butelkach i kartonach, które można przez dłuższy czas przechowywać, a potem szybko przygotować do podania dziecku, zarówno niemowlęciu, jak i dziecku starszemu. Z gotowych mieszanek korzysta też wiele szpitali, które stosują je do żywienia dzieci hospitalizowanych na oddziale. Zapewnia to bezpieczeństwo żywienia dzieci ograniczając koszty na utrzymanie własnej kuchni mlecznej.

Kiedy udać się do lekarza i leczyć

Gotowe mieszanki mleczne są dostępne na takich samych zasadach jak ich odpowiedniki w proszku - bez recepty mleka dla dzieci zdrowych oraz mleka sojowe i niektóre mieszanki lecznicze, na receptę większość hydrolizatów leczniczych. Skonsultuj z lekarzem ewentualną potrzebę skorzystania z gotowych mieszanek mlecznych w płynie.

Mieszanki mleczne w formie sterylnych płynów gotowych do spożycia - Leczenie

Gotowe, sterylne mieszanki mleczne są produktem pełnowartościowym, identycznym z poprawnie przyrządzoną mieszanką na bazie proszku. Dodatkową korzyścią ze stosowania gotowych mieszanek jest ich bezpieczeństwo - są sterylne i trwałe, a ich przygotowanie do spożycia jest proste i mało kłopotliwe. Preparaty gotowe mają nazwy takie same jak ich odpowieniki w proszku lub nazwę z dodatkiem RTF (ready to feed).

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze