Zaloguj
Reklama

Herbatki instant dla niemowląt i małych dzieci

Karmienie dziecka
Fot. ojoimages
Karmienie dziecka
(5)
Herbatki instant dla niemowląt i małych dzieci
Reklama

Jeżeli niemowlę lub małe dziecko wymaga dodatkowego dopajania (poza wypijanymi standardowymi posiłkami mlecznymi), zaleca się zwykle tzw. herbatki instant.

Herbatki instant dla niemowląt i małych dzieci - Objawy i przebieg

Granulowane herbatki instant (np. BoboVita, Hipp, Kruger itp.) są produktem dostosowanym składem do potrzeb niemowląt i małych dzieci. Ich największe atuty to:
- niska kaloryczność (średnio ok. 18-19 kcal w 100 ml gotowego płynu w porównaniu do ok. 35-50 kcal w 100 ml soku owocowego) - zapobiega to nadmiernemu przyrostowi masy ciała dzieci
- brak w składzie cukru krystalicznego (sacharozy) - w zamian są maltodekstryny lub dekstroza - jest to bardzo korzystne dla profilaktyki próchnicy
- brak konserwantów, sztucznych barwników i dodatków smakowych

Herbatki instant dla niemowląt i małych dzieci - Kiedy udać się do lekarza

Zasięgnij porady pediatry lub lekarza rodzinnego, jeżeli chcesz dopajać swoje dziecko. W wielu przypadkach dopajanie nie jest konieczne.

Herbatki instant dla niemowląt i małych dzieci - Leczenie

W przypadku konieczności dopajania dziecka - wybieraj dostępne w sklepach lub aptekach preparaty renomowanych firm, gwarantujące bezpieczeństwo i odpowiedni skład. Przyzwyczajaj dziecko do picia czystej wody, unikaj podawania słodzonych płynów, zwłaszcza na noc. Pamiętaj o regularnym myciu zębów i dziąseł dziecka.

Piśmiennictwo

Bibliografia:

"Żywienie dzieci zdrowych i chorych" Socha J. (red.), PZWL, Warszawa 1998

Kategorie ICD:

Kategorie ATC:


Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze