Zaloguj
Reklama

Podróże z dziećmi - dbaj o bezpieczeństwo swojej pociechy

Autorzy: Pawłowska Media, zdjęcia: ojoimages, informacja prasowa, BabyMama.pl
Dziecko z tatą
Fot. ojoimages
Dziecko z tatą
(5)

Sezon wiosenno-letnich wyjazdów zbliża się wielkimi krokami. Jeśli planujesz bliższe i dalsze podróże ze swoją  pociechą, już teraz właściwie się do nich przygotuj. O czym powinnaś pamiętać, aby bezpiecznie i komfortowo podróżować z pociechą? Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy!

Reklama

Fotelik to podstawa

Dobry, wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy to podstawa bezpiecznego podróżowania malucha. Bez niego ani rusz! Jedyną bowiem rzeczą, której możemy być pewni na drodze, jest to, że  nie możemy być pewni niczego.

Nieprzewidywalność jest wpisana w ruch drogowy. Dlatego więc, chcąc zapewnić swojemu dziecku maksimum wygody i pełnię bezpieczeństwa, zawsze przewoź swoją pociechę w wysokiej klasy foteliku samochodowym.

Pamiętaj o tym, że fotelik powinien być w pełni dopasowany do wagi, wieku i wzrostu dziecka, powinien dobrze przejść testy bezpieczeństwa i musi posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty. Pamiętaj też, aby nie kupować fotelika z drugiej ręki, chyba, że masz absolutną pewność, że nie uczestniczył on w żadnym zderzeniu drogowym.

fot. ojoimages

Dbaj o komfort dziecka

Bezpieczeństwo podróżowania dziecka jest – bez wątpienia - kwestią nadrzędną. Warto jednak wiedzieć, że istnieje szereg rozwiązań, które nie tylko dbają o ochronę zdrowia malucha, ale także zapewniają dziecku wygodę podróżowania. Są polecane przez specjalistów, rekomendowane przez rodziców i małych podróżników.

Dobra organizacja

Aby rodzinny wyjazd nie okazał się udręką, dobrze się do niego przygotuj! Zacznij od fotelika, poduszki stabilizującej i… dokładnego zaplanowania trasy. Bo podróż z dzieckiem będzie od Was wymagać dużej ilości przystanków ( i na karmienie, i na zmianę pieluszki).

Zawsze miej pod ręką jakieś zabawki i przytulanki, które odwrócą uwagę dziecka i pozwolą Wam przetrwać trudy podróżowania. Szerokiej drogi!

Reklama
(5)
Komentarze