Zaloguj
Reklama

Wpływ urządzeń mobilnych na rozwój dziecka

Autorzy: Krystyna Litwin
Dziecko
Fot. Panthermedia
Dziecko
(5)

Motywacja młodych rodziców udostępniających urządzenia mobilne swoim pociechom to przede wszystkim zapewnienie im dobrej zabawy, ale także cele edukacyjne. Tak pokazują badania przeprowadzone przez Research.NK.

Reklama

Najmłodsze pokolenie często jest nazywane pokoleniem cyberdzieci. Nie bez powodu, ponieważ już 80% ośmiolatków korzysta z internetu.

Nowe technologie przejmują coraz większą dominację w życiu dorosłych co pociąga za sobą konsekwencje i nieuchronnie wpływa na rozwój dzieci. Połowa obywateli USA uważa, że tablety i smartfony mają pozytywny wpływ na proces edukacji, zarówno wczesnoszkolnej jak i na poziomie uniwersyteckim.

Doceniana jest głównie pojemna pamięć elektroniczna, która może zastąpić ciężkie tornistry szkolne, jak również bodźce wzrokowe i słuchowe aplikacji, które silnie oddziałują na wrażenia edukacyjne. Oczywistym jest, że urządzenia mobilne pozostawiają ślad w rozwoju dzieci. Ważne jest, aby rozsądny rodzic i nauczyciel potrafił umiejętnie wykorzystać ich potencjał, który udostępnia najmłodszym wychowankom.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze