Zaloguj
Reklama

Rodzaje pieluszek: które wybrać dla dziecka?

Przewijanie niemowlęcia
Fot. panthermedia
Przewijanie niemowlęcia
(3)

Materiał, jaki został użyty do produkcji pieluchy, ma istotne znaczenie w codziennej pielęgnacji skóry niemowlaka. Z jakiej więc tkaniny najlepiej jest wybrać pieluszkę dla swojej pociechy? Naturalnej czy sztucznej? Tak naprawdę jest to sprawa indywidualna.

Reklama

Pieluchy pełnią głównie funkcję ochronną, nie tylko przeciwdziałają powstawaniu odparzeń, ale także zapewniają utrzymanie czystości oraz gwarantują spokojny sen dziecka.  

Przy wyborze pieluszek rodzice kierują się z reguły kosztami. Jakość produktu niestety często nie idzie w parze z ceną. Warto wydać więcej pieniędzy, ale mieć pewność, że dziecko będzie się czuć w pieluszce wygodnie.

Ważne! Wybierając pieluchy dla malucha, przede wszystkim należy kierować się ich jakością.

Co charakteryzuje dobrą pieluchę

Maluch powinien być się przewijany, co 2-3 godziny, by nie doszło do odparzenia. Pieluchy powinno się także zmieniać po nocnym karmieniu.

Ważne! Na dobę noworodek zużywa średnio prawie 10 pieluszek.

Dobra pieluszka to taka, która:

  • dopasowana jest do ciała,
  • jest wygodna w zakładaniu i noszeniu,
  • dobrze oraz szybko pochłania wilgoć,
  • jest antyalergiczna.

Pieluszki z materiału są najlepsze?

Pieluch wielorakiego użytku na rynku jest sporo. Do wyboru są pieluszki:

  • tetrowe,
  • bawełniane,
  • bambusowe,
  • frotowe.

Wciąż duża grupa rodziców jest zdania, że tylko pieluchy wykonane z naturalnych materiałów (m.in. tetra) są najodpowiedniejsze – wyprana, wygotowana oraz uprasowana jest gwarancją zdrowej skóry dziecka.

fot. panthermedia

Niewątpliwą zaletą używania pieluch tego typu u starszych niemowląt jest to, że nie zachodzi ryzyko łukowatości nóżek, co ma miejsce w przetrzymanych jednorazówkach.

Ważne! Zdaniem lekarzy pediatrów dzieci, które noszą pieluszki tetrowe, szybciej zaczynają korzystać z nocnika. Nie jest to jednak regułą.

Piśmiennictwo
Reklama
(3)
Komentarze