Zaloguj
Reklama

Skrócenie dnia pracy 15 maja czyli dwie godziny dla rodziny?

Rodzina
Fot. Panthermedia
Rodzina
(0)

Dzisiaj - 15 maja 2015 roku - obchodziny jest Miedzynarodowy Dzień Rodziny. Fundacja Humanites zachęca szczególnie w tym dniu by pracodawcy przyznali swoim pracownikom symboliczne 2 godziny z ich czasu pracy, by mogli spędzić je z najbliższymi.

Reklama

Hasłem przewodnim akcji jest " Wspomnienia łączą pokolenia". Dla każdego z nas rodzina jest bardzo ważna. Ile razy złapaliśmy się na tym, że zostaliśmy dłużej w pracy lub nie zdążyliśmy na przedstawienie do przedszkola? Praca jest ważnym elementem życia każdego z nas. Pomaga w utrzymaniu rodziny, pozwala na rozwój osobisty i spełnanie się w zawodzie.

Warto jednak zatrzymać się na chwilę. Niby tylko 2 godziny, a jak dużo mogą znaczyć. Tata wróci wcześniej z pracy i będzie miał w  końcu czas by pobawić się z synem. Mama ugotuje na spokojnie obiad, siostra znówu zainteresuje się młodszym bratem, a i do babci znajdzie się czas na odwiedziny.

Co o akcji mówi Fundacja Humanites:

- W tym roku zapraszamy do rozmów o wspomnieniach. Akcja ma na celu poznanie korzeni własnej rodziny, dzięki temu także swojej tożsamości. Relacje i więzi buduje się poprzez bycie ze sobą dlatego przygotowaliśmy ściągawkę, o czym możemy porozmawiać z bliskimi, a szczególnie podpowiadamy od czego zacząć taką wartościową rozmowę. 15 maja poświęćmy chwilę na refleksję nad jakością czasu spędzanego razem i jakością rozmowy, którą w naszych rodzinach prowadzimy.Jak dużo w tej rozmowie poświęcamy czasu, aby prawdziwie zaciekawić się sobą a jak dużo na rozmowy dotyczące codziennych obowiązków i logistyki związanej z domami dziećmi… – zwraca uwagę Zofia Dzik, Prezes Fundacji Humanites.

- Tymi dwoma godzinami potwierdzamy nasze przekonanie o fundamentalnym znaczeniu rodziny dla pracowników, a przez to także dla ich przedsiębiorstw i państwa. Chcemy ponadto zwrócić uwagę na rolę rodziny w codziennym kształtowaniu wartościowego młodego pokolenia - to ono określi oblicze naszych rodzin, przedsiębiorstw i naszego kraju za kilkadziesiąt lat - mówi Michał Kirpluk, wiceprezes Pentacomp.

Wieloletnie badania Instytutu Gallupa pokazują, że osoby zadowolone z życia zawodowego i prywatnego są o 30 proc. bardziej zaangażowanymi pracownikami. Są także zdecydowanie mniej narażone na wypalenie zawodowe i mają o ponad 40 proc. mniejszą absencję. To udowadnia, że wspieranie pracowników w budowaniu udanego życia powinno być w interesie pracodawców - nie tylko w kontekście społecznym, ale również ekonomicznym.

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze