Zaloguj
Reklama

„Podaj Serce” – XIII edycja niezwykłej akcji na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane

Autorzy: Hill & Knowlton Sp. z o.o., zdjęcia: ojoimages, informacja prasowa
Kobieta
Fot. ojoimages
Kobieta
(0)

9 maja 2011 roku o godzinie 18.00 w Teatrze Polskim w Warszawie zakończy się XIII edycja niezwykłej akcji charytatywnej pod hasłem „Podaj Serce”.

Reklama

Na koncert galowy zapraszają tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego,,Warszawianka”, pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia. Celem akcji „Podaj Serce” jest pomoc ludziom dotkniętym stwardnieniem rozsianym (SM).

 

 

Po pierwsze pomagać

,,Warszawianka” to grupa młodych ludzi, studentów i absolwentów różnych kierunków warszawskich uczelni, których łączy pasja do muzyki, tańca i folkloru. Oprócz radości, jaką są dla nich występy, wspólnie pomagają tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W ramach stworzonej przez członków zespołu akcji „Podaj Serce” wspierają ludzi chorych na stwardnienie rozsiane. Dlaczego właśnie ich?,,Bo to choroba, która dotyka nagle osoby w naszym wieku. Odbierając sprawność, niszczy plany, zmienia całe ich życie”- zgodnie odpowiadają członkowie zespołu.

Dlatego „Warszawianka” pragnie im pomóc ofiarowując to, co kocha najbardziej – taniec i śpiew.,,Mamy świadomość, że wszelkie nasze działania są tylko kroplą w morzu ogromnych potrzeb, ale jeśli ta kropla będzie oznaczać dla kogoś polepszenie jakości życia z chorobą – warto i należy to robić” – dodają członkowie zespołu.

Celem akcji,,Podaj Serce” jest nagłośnienie wśród społeczeństwa problemów związanych ze stwardnieniem rozsianym oraz pozyskiwanie środków, dzięki którym osoby dotknięte chorobą mogą otrzymać pomoc w postaci sprzętu rehabilitacyjnego i farmaceutyków.

  

 

W tym celu młodzież z „Warszawianki” organizuje koncerty folklorystyczne i szuka partnerów oraz firm, które poprzez wykupienie biletów przekażą środki na pomoc chorym. Wszystkie działania realizowane są na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które codziennie opiekuje się tysiącami chorych na SM i najlepiej zna ich potrzeby.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze