Zaloguj
Reklama

10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców

Autorzy: GWP
Książka „10 błędów popełnianych przez rodziców”
Fot. GWP
Książka „10 błędów popełnianych przez rodziców”
(5)

Relacja rodzic – dziecko jest jedną z najważniejszych w życiu. Bardzo często ludzie myślą, że jeśli nie są perfekcyjni w tej roli, to są złymi rodzicami. Nic bardziej mylnego.

Reklama

Kevin Steede pokazuje, że błędy są naturalną częścią procesu wychowania. W swojej książce wskazuje te najczęściej popełniane, nie wynikające jednak ze złej woli rodzica, ale raczej z niepewności, co może być najlepsze dla dziecka. Najważniejsze, aby mieć świadomość, że jako rodzice nie zawsze jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić sytuację. Każdemu błędowi należy się przyjrzeć i wyciągnąć zeń wnioski na przyszłość. Autor, opierając się na własnych doświadczeniach, pokazuje, że dobry rodzic nie musi być perfekcyjny, ale zawsze może stawać się coraz lepszy.


Poradnik ten oprócz wiedzy i analizy konkretnych przypadków daje również możliwość sprawdzenia siebie. Na końcu każdego rozdziału znajduje się krótki test, dzięki któremu rodzic może zmierzyć się z własnym pojęciem na temat dziecięcych emocji czy też istotnej roli konsekwencji w działaniu. Pozwala to lepiej zrozumieć, czym tak naprawdę jest wychowanie, jak bowiem pisze autor: „Rodzicem się nie jest. Rodzicem stajesz się przez to co robisz”.


Dzięki tej książce dowiesz się jak:

  • radzić sobie w trudnych sytuacjach związanych z rodzicielstwem

  • rozmawiać z dzieckiem tak, aby słuchać i być słuchanym

  • budować w oczach dziecka swój autorytet, będąc jednocześnie jego przyjacielem

  • mieć lepsze relacje z dzieckiem

  • być świetnym rodzicem, mimo popełnianych błędów


Kevin Steede – psycholog kliniczny, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży. Prowadzi prywatną praktykę i pracuje w Dallas Psychotherapy Group w Teksasie.

Reklama
(5)
Komentarze