Zaloguj
Reklama

Zanieczyszczone powietrze przyczyną większości chorób!

Miasto
Fot. medforum
Miasto
(0)

Badacze z Duke University przeprowadzili badania na szczurach z użyciem powietrza z Pekinu i jednoznacznie wykazali, ze rozwinęło się u nich szereg różnego rodzaju chorób i nieprawidłowości. Zanieczyszczone powietrze ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie a co za tym idzie życie.

Reklama

Naukowcy pod kierownictwem Profesora Junfeng Zhang z Duke University, przeprowadzili badania na dwóch grupach szczurów, hodowanych w warunkach laboratoryjnych:

I GRUPA- szczury dorosłe, ciężarne oraz ich młode, które oddychały do 8iu tygodni zanieczyszczonym powietrzem

II GRUPA- szczury z grupy kontrolnej żyjące w komorach z filtrami wyłapującymi zanieczyszczenia

Na podstawie przeprowadzonego doświadczenia, wykazano, że pojawiły się u nich problemy nie tylko z układem oddechowym ale także krwionośnym. W wątrobie oraz płucach znajdowały się liczne ogniska zapalne u zwierząt oddychających zanieczyszczonym powietrzem. Zaobserwowano także podniesiony poziom trójlglicerydów oraz cholesterolu LDL. Ponad to funkcje metaboliczne tych zwierząt były poważnie zaburzone. Rozwijające się chroniczne stany zapalne mogą prowadzić do problemów z otyłością ale także do cukrzycy. A przyczynia się do tego w znacznym stopniu zanieczyszczone powietrze.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze