Zaloguj
Reklama

Twórcza mama dla maluszka zabawkę zrobi sama!

Autorzy: Kamila Nowacka, zdjęcie: ojoimages
Zabawa z dzieckiem
Fot. ojoimages
Zabawa z dzieckiem
(5)

Maluszek interesuje się wszystkim już od pierwszego momentu przyjścia na świat. Oczka rozglądają się,a jeśli przedmiot znajdzie się w pobliżu buzi dziecko pragnie je również nimi "uchwycić".

Reklama

Póki nie będzie na tyle duże aby iść do szkoły to my będziemy jego "życiowymi nauczycielami "ale również i w późniejszych etapach życia. Po przez zabawę dzięki której dzieci nie tylko będą się świetnie bawić ale i wiele uczyć pomagamy odkrywać mu świat.

Już od maluszka wieszamy rożnego rodzaju zabawki, grzechotki nad łóżeczkiem aby pociecha mogła na nie spoglądać, czasem dotknąć. Na rynku jest teraz ogromny wybór takich dziecięcych gadżetów karuzeli z motylkami, pluszakami, grzechoczących misiów czy literek. I choć tak naprawdę maluszek jeszcze nie wie ze to literka A czy B to dzięki zabawie dziec już małymi kroczkami się uczą.

Nie musimy wydać fortuny aby zafundować dziecku super zabawkę. Choć wiadomo ze dla dziecka chcemy wszystko i najchętniej zabawki pluszaki kupowałybyśmy inne co dzień. W każdym bądź razie możemy również samemu przygotować wspaniałe a'la grzechotki zabawki.

Pamietajmy że dziecko do 9 tygodni uwielbia kolory takie jak: biały,czarny i czerwony. Interesuja go także mało skomplikowane wzory.

Aby zrobić zabawkę dla maluszka należy przygotować:

  • kartki A4
  • papier samoprzylepny w 3 kolorach:czerwony czarny i biały
  • nożyczki
  • kartony
  • wstążeczki

Na grubszych kartonach ponaklejajmy rożne nieskomplikowane wzory zwierząt, usmiechnietych buzi,słoneczka itp. Brzegi powycinanych obrazków zabezpieczmy papierem kolorowym i przymocujmy wstążeczkami do łóżeczka. Obrazki powieśmy z obu stron łóżeczka. Do kolejnej zabawki będą potrzebne nam: szczelnie zamykane pudełeczka bez ostrych kantów ryż kolorowy papier, flamastry.

Do pudełeczka wsypujemy ryż. Dokładnie zamykamy pudełeczko. Szczelnie oklejamy papierem,na koniec rysujemy flamastrem różne wzory Takie zabawki będą wpływać na jego rozwój i będą cieszyć oczka naszego maluszka. Pamiętajmy przy tym że każda zabawka która wymyślimy musi być bezpieczna a zabawa swobodna. Nie możemy dziecka zmuszać jeśli nie chce brać udziału w zabawie która wymyślimy.

Reklama
(5)
Komentarze