Zaloguj
Reklama

Nebulizacja – nowoczesna metoda podawania leków

Autorzy: Portal informacyjny dla rodziców inhalujdziecko.pl
Nebulizacja – nowoczesna metoda podawania leków
Fot. Pantherstock
(1)

Podawanie leków dzieciom to nie lada wyzwanie! Dzieci często kapryszą, są niespokojne i odmawiają przyjmowania zaleconych leków. Jest to problem wielu rodziców.

Reklama


Nie taki diabeł straszny!

Na pierwszy rzut oka inhalator może wyglądać na skomplikowane w obsłudze urządzenie. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne inhalatory to urządzenia, które oprócz rozbijania leku na małe cząstki tak, aby lek dotarł do najdalszych zakamarków dróg oddechowych, dbają również o komfort wykonania zabiegu.  Obecnie znane inhalatory są proste w montażu i obsłudze – większość jest uruchamiana jednym przyciskiem.
Ponadto są to urządzenia ciche, co umożliwia dziecku lub dorosłemu pacjentowi relaks podczas trwania zabiegu. Znacząco też zmniejszyły się ich rozmiary, co ułatwia codzienne korzystanie z urządzenia oraz, w razie potrzeby, jego transport. Warto też zwrócić uwagę, że najbardziej przyjazne pacjentom i ich rodzinom nebulizatory są łatwe w konserwacji po wykonanym zabiegu. Instrukcję   jak prawidłowo przeprowadzić zabieg nebulizacji zamieszczono na portalu.

Czy jest to metoda dla wszystkich?

Warto zapytać swojego lekarza rodzinnego czy w przypadku konkretnego pacjenta nebulizacja znajdzie zastosowanie. Nebulizacja jest z powodzeniem stosowana u dzieci i dorosłych z  infekcjami dróg oddechowych, szczególnie w przypadku ich częstego nawracania, oraz w przypadku chorób przewlekłych układu oddechowego, takich jak na przykład astma. Lekarz ustali jak powinien wyglądać schemat dawkowania leków podawanych w nebulizacji oraz  wypisze receptę na potrzebny do zabiegu lek.
Należy pamiętać, że nie wszystkie leki nadają się do stosowania w inhalatorze. Odpowiedni lek dobierze nam lekarz.

 

fot. pantherstock
 


Jaki sprzęt wybrać?  

Inhalator to urządzenie niezbędne do przeprowadzenia nebulizacji. Przed jego wyborem należy zastanowić się jakie parametry powinno mieć urządzenie, aby jak najbardziej ułatwić nam wykonanie zabiegu. Kilka podpowiedzi na jakie parametry warto zwrócić uwagę znajdziemy na stronie http://inhalujdziecko.pl/index.html w zakładce „Nasze inhalatory”.

Na stronie znajdują się również często gnębiące pacjentów pytania dotyczące zabiegu oraz numer telefonu infolinii, pod którym można uzyskać techniczne informacje dotyczące inhalatorów firmy Omron.

 

Reklama
(1)
Komentarze