Zaloguj
Reklama

Najnowsze przygody Mikołajka – recenzja książki

Współautorzy: okładka: Znak Emotikon
Czytanie książek
Fot. Ojoimages
Czytanie książek
(4)

Ktoś kto już zna Mikołajka – najsłynniejszego francuskiego ucznia – to na pewno ubawi się po pachy, czytając także tom "Najnowsze przygody Mikołajka". Osoby które nie znały wcześniej jego przygód z pewnością po lekturze sięgną do wcześniejszych książek. Jedno jest pewne Mikołajka po prostu nie da się nie lubić.

Reklama

Przytaczam wypowiedź ojca, który czytał książkę wraz z synem. Oboje byli zadowoleni z lektury, zarówno tata jak i syn dają książce ogromnego plusa. Oto kilka słów na temat książki:

"Mimo, że jestem 30-latkiem to pierwszy raz sięgnąłem po książkę z Mikołajkiem za namową mojego (obecnie) 8-letniego syna. Pierwsze tomy opowiadań o niesfornym urwisie, przeczytaliśmy praktycznie jednym tchem. Coś co niewątpliwie wyróżnia bohatera książki to humor z jakim opisywane są kolejne przygody francuskiego ucznia.

Dla mnie przeczytanie najnowszego Mikołajka było kolejną podróżą do czasów dzieciństwa, a dla mojego syna było opisem sytuacji z którymi często spotyka się w szkole czy na boisku. Mikołajek na łamach najnowszej książki przeżywa przeróżne przygody, w których udział biorą jego najbliżsi przyjaciele, koledzy, nauczyciele oraz rodzice. I tak główny bohater będzie krótko szczęśliwym posiadaczem roweru, sprzedawcą losów na loterii, a Pan Rosół poprowadzi ekscytującą lekcję przepisów ruchu drogowego.

Niewątpliwą zaletą książki są teksty przystosowane do samodzielnego czytania przez najmłodszych oraz kolorowe ilustracje."

Wydawnictwo Znak Emotikon wydając tą książkę sprawiło nie lada wyzwanie dzieciakom i ich rodzicom. Podróż w świat Mikołajka to nie tylko dobra zabawa, to również barwne postacie, niesamowite przygody oraz zaskakujące sytuacje. Dla tych, którzy zastanawiają się co teraz najlepiej czytać swojemu dziecku, bez zastanowienia polecamy "Najnowsze przygody Mikołajka". Dla dziecka będzie fascynująca przygoda, a dla rodzica powrót do czasów dzieciństwa.

Reklama
(4)
Komentarze