Zaloguj
Reklama

Jak krok po kroku rozszerzać dietę dziecka?

Autorzy: Informacja prasowa: Biuro Prasowe NUTRICIA
Karmienie dziecka
Fot. ojoimages
Karmienie dziecka
(5)

Ponad 6 tysięcy mam wskazało 3 główne zagadnienia, które stanowiły dla nich największą trudność.

Reklama

Wyniki badania wskazują trzy główne trudności, z którymi mierzą się mamy:

- Wybór pierwszego produktu przy rozszerzaniu diety dziecka. Mamy nie wiedzą, czy powinny zacząć od kleików i kaszek czy też od przecierów warzywnych.

- Kolejność wprowadzania poszczególnych produktów do jadłospisu malucha. Matki nie są pewne w jakiej kolejności wprowadzać nowe produkty do jadłospisu malucha.

- Wprowadzanie glutenu do diety dziecka. Aż 26% spośród badanych mam nie wiedziało, czym jest ekspozycja na gluten, a także w jakim wieku i przy pomocy jakich produktów ją przeprowadzić.

Dzięki wiedzy zaczerpniętej od mam jedna z marek przygotowała nowe i poszerzyła już istniejące narzędzia, wspierające rodziców w ważnym okresie wprowadzania posiłków do diety małego dziecka.

Od sierpnia rodzice mogą bezpłatnie pobra aplikację mobilną, która jest źródłem porad z zakresu żywienia i rozwoju, opracowanych pod okiem specjalistów.

„Po utworzeniu profilu dziecka mama będzie mogła korzystać ze wskazówek dostosowanych do wieku malucha. Podpowiemy, jak budować jadłospis tygodniowy, pokażemy produkty, które mama może podać dziecku na każdy dzień tygodnia. Aplikacja jest na razie udostępniona dla użytkowniczek telefonów działających na systemach iOS, wkrótce będzie też udostępniona w systemie Android” – powiedziała Kamila Brzywczy, kierownik ds. nowych mediów.

Reklama
(5)
Komentarze