Zaloguj
Reklama

Mróz i śnieg naszymi sprzymierzeńcami

Autorzy: Alicja Brzezińska
Dzieci na nartach zimą
Fot. Shutterstock
Dzieci na nartach zimą
(5)

Gdy za oknem zimno i mroźno czas wyciągnąć z piwnicy zakurzone sanki i zaszaleć z dziećmi na stoku jakby czas się cofnął. Nie zapominajmy, że są w Polsce miejsca (nawet na Pomorzu) gdzie nie brakuje śniegu nawet, gdy zima wcale nie przypomina zimy -chodzi oczywiście o sztucznie dośnieżane stoki.

Reklama

Atrakcji tam co nie miara! Po hasaniu na świeżym można skosztować ciepły żurek, kaszankę, oscypki grillowane czy grzane winko i ogrzać się pod dachem.

Warto hartować się lepiąc wspólnie bałwana i dowiedzieć się gdzie w okolicy znajdują się stoki narciarskie z możliwością zjeżdżania na dętkach (tzw. snowtubing). Takie zjazdy są bezpieczniejsze od nart, a gwarantują niezrównaną zabawę dużym i małym. Nie wymagają wprawy, specjalnych przygotowań, ani nie wiążą się ze szczególnymi kosztami. Nawet małe dzieci świetnie radzą sobie ze zjeżdżaniem na dętkach. Nic nie spaja rodziny lepiej od wspólnej zabawy!
Wydatek energetyczny podczas takich zabaw na świeżym powietrzu gwarantowany a i endorfiny na pewno się wydzielą w dostatecznej ilości!

fot. panthermedia

W najprostszym wypadku gdy w dobie kryzysu brak funduszy na wszystko- warto sięgnąć pamięcią do własnego dzieciństwa i zorganizować dzieciom zabawę w śnieżki. Jest to szczególnie fajna zabawa, ale lepiej nie rzucać nimi w siebie ale przeprowadzić rozgrywkę w rzucaniu nimi do celu lub na odległość. Pamiętajmy! Każda pora roku niesie za sobą różnego typu zagrożenia. Zimą dla zachowania dobrego zdrowia dbajmy o przebywanie na świeżym powietrzu stosując przy tym wyważony wysiłek fizyczny a nie zamykajmy się stale w 4 ścianach przed tv. Przyzwyczajajmy nasze dzieci do takiego właśnie stylu życia. 

Reklama
(5)
Komentarze