Zaloguj
Reklama

„Ciąża i Odpowiedzialne Rodzicielstwo” – kampania edukacyjna

Autorzy: Health Media Direction
Fot. Health Direction Media
(0)

Wystartowała kolejna edycja kampanii "Ciąża i Odpowiedzialne Rodzicielstwo", która stanowi rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich Rodziców oraz par, które pragną zostać Rodzicami. Wysoce edukacyjny przekaz został zapewniony dzięki wsparciu wybitnych autorytetów.  Artykuły dostępne są na portalu www.pacjentilekarz.pl

Reklama

Kampanię wspiera Maja Hyży, piosenkarka i Mama 3 dzieci, która wkrótce po raz czwarty doświadczy macierzyństwa.

W artykule wprowadzającym prof. Tadeusz Issat przybliża istotę diagnostyki laboratoryjnej na wczesnym etapie ciąży. Dr Anna Zimny-Zając przedstawia wyniki Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2022.

KAMPANIA WSPIERA NASTĘPUJĄCE OBSZARY:

KRZTUSIEC – TYLKO SZCZEPIENIA DAJĄ OCHRONĘ

W zapobieganiu krztuścowi najważniejsze są terminowo wykonywane szczepienia niemowląt oraz szczepienia ciężarnych i to w każdej ciąży. Dzięki temu matka przekaże nienarodzonemu dziecku odporność. Później rodzice powinni przestrzegać obowiązującego w Polsce kalendarza szczepień.

Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzielili:

  • Prof. dr hab. n. med. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

NIEDOKRWISTOŚĆ ŻELAZA TRZEBA LECZYĆ

Nieleczona niedokrwistość z niedoboru żelaza matki w czasie ciąży to istotny czynnik zwiększający ryzyko wystąpienia zaburzeń rozwoju płodu. Niezwykle ważne jest, aby przyszłe mamy dbały o prawidłowy poziom żelaza w czasie ciąży i uzupełniały jego niedobory sięgając przy tym po dobrze wchłanialne leki.

Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzielili:

  • Prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski, prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

TESTY PREKONCEPCYJNE – WIEDZA O ZDROWIU DZIECKA

Coraz więcej par planujących potomstwo decyduje się na genetyczne testy prekoncepcyjne. Czemu one służą? Jakie korzyści odnoszą z nich przyszli rodzice?

Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzielił:

  • Dr hab. n. med. Aleksandra Jezela-Stanek, genetyk kliniczny

SUPLEMENTACJA W CZASIE CIĄŻY

Właściwy poziom witamin i mikroelementów w organizmie kobiety ciężarnej warunkuje prawidłowy rozwój na etapie życia płodowego, jak i po narodzinach dziecka.

Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzieliły:

  • Dr n. med. Grzegorz Południewski, specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu oraz Europejskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii

STWARDNIENIE ROZSIANE A CIĄŻA

Niestety, wyniki badań wskazują, że znaczna ilość kobiet ze stwardnieniem rozsianym (SM) całkowicie zrezygnowała z macierzyństwa, albo przesunęła moment decyzji o macierzyństwie na później.

Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzieliła:

  • Malina Wieczorek, założycielka „Fundacji SM – Walcz o siebie!”

BADANIA PRENATALNE

Codziennie rodzi się w Polsce 10 dzieci z wrodzoną wadą serca (WWS), która powstaje około 3-8 tygodnia wieku płodowego. W 15 % przypadków oprócz wady serca dziecko będzie miało inną wadę wrodzoną. Dlaczego warto robić badania prenatalne?

Wsparcia merytorycznego w tym temacie udzieliły:

  • Katarzyna Parafianowicz, prezes Fundacji Serce Dziecka
Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze