Zaloguj
Reklama

Zadbaj o bezpieczne ferie swoich dzieci

Autorzy: Informacja prasowa ZFDF
Zima
Fot. ojoimages
Zima
(5)

Ferie to ulubiony czas dzieci w wieku szkolnym. Zimowe szaleństwa na lodowisku czy stokach mogą budzić niepokój rodziców o bezpieczeństwo swoich pociech. Przed wypadkami i kontuzjami trudno się ustrzec, można jednak zabezpieczyć się przed ich następstwami. Jak wybrać odpowiednią polisę? Prezentujemy praktyczne porady ekspertów Związku Firm Doradztwa Finansowego.

Reklama

Ubezpieczenie szkolne może nie wystarczyć


Wiele szkół proponuje swoim uczniom ubezpieczenia grupowe od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli tzw. NNW. Duża liczba dzieci objętych polisą sprawia, że takie oferty są tanie i nie wymagają od rodziców dodatkowych formalności. Niestety ubezpieczenie nabyte w szkole może  nie być wystarczające, kiedy dziecko ulegnie wypadkowi.

Szkolne polisy grupowe należą do najprostszych i najtańszych rozwiązań dostępnych na rynku – twierdzi Agnieszka Krupińska, doradca finansowy.

Rodzice decydujący się na szkolne ubezpieczenie powinni więc dokładnie zapoznać się z warunkami polisy, zwłaszcza pod kątem danego wyjazdu. W wielu przypadkach, za niewielką dopłatą można bowiem zwiększyć kwotę i zakres kupowanego ubezpieczenia.

Bezpiecznie na nartach czy desce


Obecnie rodzice mogą wybierać spośród wielu ofert zimowisk czy obozów sportowych, w czasie których dzieci nauczą się jazdy na nartach czy snowboardzie. Często w cenie takich wyjazdów zawarte jest już ubezpieczenie, zdarza się jednak, że organizatorzy proponują je jako dodatkowo płatną usługę. W każdym wypadku rodzice powinni dokładnie zapoznać się z warunkami polisy.


Zarówno narciarstwo, jak i snowboarding, podobnie jak wiele innych sportów zimowych, uznawane są za dyscypliny wysokiego ryzyka. Oznacza to, że zwykłe ubezpieczenie NNW może nie obejmować urazów zaistniałych w czasie ich uprawiania. W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajdują się polisy skierowane specjalnie do osób aktywnych.

Wybierając się na sportowy wypoczynek warto wybrać właśnie jedną z nich – radzi Agnieszka Krupińska.

Dodatkowo należy zwrócić także uwagę, czy wybrane ubezpieczenie dotyczy sportu amatorskiego czy zawodowego. Niektóre obozy sportowe ze względu na swoją intensywność, mogą być uznawane za trening wyczynowy, nie objęty świadczeniem.

Rodzice, wysyłający swoje pociechy na narty, powinni też zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia OC. Uchroni ono przed następstwami roszczeń osób trzecich, które byłyby zaangażowane w wypadek dziecka np. na stoku. Takie ubezpieczenie powinno też działać, jeśli dziecko będzie odpowiedzialne za zniszczenie cudzego mienia. Same narty mogą niekiedy kosztować nawet do kilku tysięcy złotych, podobnie jest z butami czy specjalistyczną odzieżą. Dzieci mogą być także sprawcami wypadków w schroniskach czy hotelach, które będą domagać się rekompensaty poniesionych kosztów naprawy czy remontu.
 

Reklama
(5)
Komentarze