Zaloguj
Reklama

Wycofywanie z rynku niebezpiecznych typów zabawek

Autorzy: opracował Piotr Kurzac
Wycofywanie z rynku niebezpiecznych typów zabawek
Fot. ojoimages
(5)

Spółka Mattel Poland, producent zabawek, poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że produkty z serii Polly Pocket i Barbie zawierają niewielkie magnesy mogące zagrażać zdrowiu użytkujących je dzieci, gdyż mają one tendencję do samoistnego wypadania. Połknięcie kilku takich magnesów potencjalnie przyciągajągajacych się wewnątrz układu pokarmowego może doprowadzić do zatoru lub perforacji jelit.

Reklama

Akcja dotyczy 21 zabawek serii Polly Pocket i jednej z serii Barbie wyprodukowanych od 2002 roku do 31 stycznia 2007. W ramach niej planowane jest wycofanie na całym świecie łącznie 18,2 miliona zabawek, w tym w Polsce – blisko 165 tys. sztuk.
Klienci, którzy nabyli niebezpieczne zabawki powinni telefonicznie skontaktować się ze spółką Mattel pod numerem 0-22 334 21 15. Zgodnie z zapewnieniami producenta – po odesłaniu wadliwej zabawki, bez względu to czy została kupiona w Polsce, za granicą, czy za pośrednictwem Internetu – otrzymają oni bon pieniężny o wartości odpowiadającej cenie zakupu wyrobu powiększonej o koszty przesyłki. Zabawkę należy odesłać pod adres: Mattel Poland ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Przedsiębiorca zaleca skorzystanie z formularza umieszczonego na stronie internetowej http://service.mattel.com/pl/recall/recall_info.asp.

W 2006 roku amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (Consumer Product Safety Commission) odnotowała w USA ok. 170 przypadków wypadania magnesów z zabawek, przy czym trzy przypadki zakończyły się perforacją jelit, co wymagało interwencji chirurgicznej.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(5)
Komentarze