Zaloguj
Reklama

„Wracamy do szkoły” - publikacja pod patronatem medialnym serwisu ForumPediatryczne.pl

Autorzy: Medical Media Solutions
Rozwój dziecka
Fot. Pantherstock
Rozwój dziecka
(0)

Koniec sierpnia to bardzo ważny czas przygotowań dla całej rodziny. Dzieci wracają z kolonijnych podróży, młodzież kończy spływy kajakowe i biwaki. Trzeba odkurzyć zeszyty, wyposażyć piórniki i przygotować plecak na kolejne 10 miesięcy nauki ale i zabawy.

Reklama
Już dziś w Dzienniku Metro znajdziecie publikację „Wracamy do szkoły”. Projekt zadedykowany jest rodzicom, opiekunom i wychowawcom dzieci, którzy szczególnie aktywnie przygotowują się do powrotu dzieci do szkoły. Patronem medialnym projektu został serwis ForumPediatryczne.pl
 
Jednym z ważniejszych tematów publikacji jest temat zdrowych nawyków żywieniowych dzieci w domu i szkole. Polecamy Wam wywiad z Grzegorzem Łapanowskim - kucharzem i dziennikarzem kulinarnym, często nazywanym polskim Jamie Oliverem, który jest autorem pomysłu Fundacji „Szkoły na widelcu”, czyli projektu edukacyjnego skierowanego do szkół i przedszkoli. Celem tego programy jest podniesienie jakości odżywiania w państwowych placówkach żywienia zbiorowego. 
 
Fot. Medical Media Solutions
 
Warto też zwrócić uwagę na Akację Zdrowe Nawadnianie, dr inż. Katarzyna Okręglicka, ekspertka ds. żywienia: „Rodzice po prostu nie doceniają wody i nie wiedzą, jak ważna jest dla najmłodszych oraz jaki ma korzystny wpływ na ich rozwój. Nie są też świadomi zagrożeń wynikających z braku odpowiedniego nawodnienia organizmu dziecka.”
Godny uwagi jest również materiał dotyczący śniadaniowych inspiracji. Pamiętajcie, że pierwszy posiłek w ciągu dnia uważany jest za najważniejszy, a na łamach publikacji znajdziecie odpowiedzi na pytania: jak zachęcić dziecko do porannego posiłku? Jak na dzień dobry pobudzić jego szare komórki? 
 
Dodatkowo zakres Publikacji został wzbogacony podjęciem problematyki finansowego skompletowania wyprawki szkolnej oraz tematem ubezpieczenia dziecka. Ze statystyk Systemu Informacji Oświatowej wynika, że co roku ponad 70 tys. dzieci ulega wypadkom w placówkach oświatowych. Najczęściej są to złamania, zwichnięcia i rany wymagające interwencji chirurgicznej. Wywiad z Ekspertem przybliży Wam zagadnienie bezpieczeństwa dzieci i pomoże dokonać świadomego wyboru dopasowanej polisy.
 
Polecamy lekturę publikacji online:
Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze