Zaloguj
Reklama

Wpływ wysiłku fizycznego na stężenie cholesterolu i ciśnienie tętnicze u dzieci

Autorzy: Gidding SS, Barton BA, Dorgan JA, Kimm SY, Kwiterovich PO, Lasser NL, Robson AM, Stevens VJ, Van Horn L, Simons-Morton DG.
Wpływ wysiłku fizycznego na stężenie cholesterolu i ciśnienie tętnicze u dzieci
Fot. ojoimages
(0)

Jedną z najprostszych i najzdrowszych metod leczenia podwyższonego stężenia cholesterolu oraz podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi jest wzrost aktywności fizycznej.

Reklama

Jedną z najprostszych i najzdrowszych metod leczenia podwyższonego stężenia cholesterolu oraz podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi jest wzrost aktywności fizycznej. Jednoznaczne dowody na poparcie tej tezy przyniosły badania naukowców z Thomas Jefferson University w Delaware (USA), którzy przez ponad 3 lata analizowali aktywność fizyczną oraz parametry gospodarki lipidowej i ciśnienie krwi w grupie 663 dzieci w wyjściowym wieku 9,7 lat dla chłopców i 9,0 lat dla dziewcząt. Wykazali oni, że im większa była aktywność fizyczna dzieci, tym większy był spadek stężenia cholesterolu LDL i wartości skurczowego ciśnienia tętniczego. Większa aktywność fizyczna wykazywała także znamienny związek z tendencją do niższych wartości BMI.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze