Zaloguj
Reklama

Tydzień Atopii

Tydzień Atopii
Fot. medforum
(0)

18 listopada 2005 zainaugurowana został pierwszy w Polsce Tydzień Atopii.

Reklama

Przychodnie w 6 miastach Polski – Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Lublinie otworzą drzwi dla małych pacjentów z problemami dermatologicznymi. Rodzice będą mogli bezpłatnie skonsultować się lekarzem alergologiem lub dermatologiem, a także otrzymać kompleksowe informacje na temat schorzenia, możliwości uzyskania pomocy psychologicznej i ubiegania się o zasiłek pielęgnacyjny na dziecko cierpiące na różnego typu alergie.

Kulminacją wydarzeń Tygodnia Atopii będzie panel dyskusyjny, poświęcony medycznym i psychospołecznym skutkom choroby, a także finansowo-prawnym aspektom jej leczenia: możliwościom uzyskania świadczeń opiekuńczych na dziecko chore na AZS i kwestii refundacji leków antyalergicznych i przeciwzapalnych nowej generacji.

Akcja potrwa do 25 listopada. Tydzień Atopii jest częścią prowadzonej przez firmę Novartis kampanii „Atopia pod kontrolą”. Wzorowany jest na podobnych wydarzeniach w Australii i Wielkiej Brytanii i ma na celu popularyzację problemu atopowego zapalenia skóry w społeczeństwie.

Piśmiennictwo

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze