Zaloguj
Reklama

Szczepionka przeciw rotawirusom prowadzi do obniżenia ilości wizyt u lekarza i kosztów opieki zdrowotnej

Autorzy: Anna Pyka
Dziecko, zabawa
Fot. ojoimages
Dziecko, zabawa
(5)
Szczepienie dzieci przeciwko rotawirusom spowodowało dramatyczny spadek korzystania ze służby zdrowia i koszty leczenia chorób związanych z biegunką u niemowląt i małych dzieci, wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Wyniki badań opublikowano w najnowszym wydaniu New England Journal of Medicine.
Reklama

To dobra wiadomość dla rodziców i naszego ogólnego stanu zdrowia. Szczepionka przeciw rotawirusom jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania ciężkiej biegunce związanej z chorobą u dzieci i zachowania ich w zdrowiu.


Szczepionki zostały wprowadzone w 2006 roku. Wczesniej rotawirusy byly przyczyną wielu chorób i zgonów dzieci przed 5 rokiem życia.

W badaniu oszacowano, że około 65.000 hospitalizacji dzieci od 2007 do 2009 do 5 lat mozna bylo uniknąć, co przełożyło się na oszczędności w kosztach opieki zdrowotnej około 278.000.000 dolarów (dane zabrane na terenie USA).

Badanie to stanowi kolejny dowód, że szczepienia przeciwko rotawirusom znacznie zmniejszają cierpienia i koszty opieki zdrowotnej dla tej popularnej choroby dziecięcej.

Im więcej dzieci jest szczepionych przeciwko rotawirusom, możemy spodziewać się większej redukcji  chorob wśród wszystkich grup wiekowych.
Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze