Zaloguj
Reklama

Siedmiomiesięczne dziecko zarażone koronawirusem

Zdrowy brzuszek, niemowle
Fot. panthermedia
Zdrowy brzuszek, niemowle
(0)

Coraz więcej potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, obecnie jest to 150 osób (stan z dnia 16 marca). Wśród nich znajduje się siedmiomiesięczne dziecko, które zaraziło się od swoich rodziców. Cała trójka znalazła się pod stałą obserwacją we wrocławskim szpitalu. Ich stan oceniany jest jako dobry.

Reklama

Rzeczniczka placówki znajdującej się we Wrocławiu przy ulicy Koszarowej informuje, że obecność całej rodziny w tym miejscu jest sytuacją wyjątkową. Jest to bowiem oddział zakaźny dla osób dorosłych, jednak z uwagi na wiek dziecka zdecydowano o tym, żeby przebywali oni wspólnie.

Przypomnijmy, ze na świecie zostało obecnie odnotowanych ponad 151 tys. przypadków. W Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego. Odwołane zostały wszystkie imprezy masowe, a skupiska osób nie mogą przekraczać liczby 50. Restauracje i lokale gastronomiczne obsługują swoich klientów w ramach dowozu lub odbioru osobistego.

Ze względu na brak widocznych objawów wśród dzieci i młodzieży, w ramach bezpieczeństwa dla osób starszych, podjęto również decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i przedszkoli do 25 marca br. Rekomenduje się, by wszyscy obywatele Polski pozostali w swoich domach.  

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze