Zaloguj
Reklama

Robot Infant do walki z cukrzycą u dzieci!

Zabawa dziecka
Fot. medforum
Zabawa dziecka
(0)

Cukrzyca to bardzo podstępna choroba, która dotyka pacjentów w różnym wieku. Niestety może ona także zaatakować dzieci. Leczenie i zrozumienie dziecka z cukrzycą bywa czasami bardzo trudne. W związku z powyższym naukowcy, stworzyli pomoc - robota Robina.

Reklama

Robot Robin (pełna nazwa: Robot Infant), zaprojektowany został przez dwóch lekarzy: Lola Canamero oraz Matthew Lewisa a jego zadaniem jest naśladowanie objawów cukrzycy u dzieci pomiędzy 7-12tym rokiem życia. To z całą pewnością pomoże im zrozumieć objawy choroby i pomóc w zarządzaniu chorobą. Robin zachowuje się jak małe dziecko (bawi się, gaworzy, nici, śpiewa, chodzi po mieszkaniu), naśladuje różne głosy a co ważne prosi o jedzenie, przytulenie, komunikuje gdy jest zmęczony, śpiący czy słaby.

Robot Robin potrafi także naśladować wszystkie objawy charakterystyczne dla cukrzycy, przez co dzieci uczą się je rozpoznawać. Kluczową kwestią jest to, że muszą zastanowić, nauczyć się i zapamiętać co należy w takiej sytuacji zrobić. To uczy je jak radzić sobie z tą chorobą.  

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze