Zaloguj
Reklama

Pyszności na letni Kinder Bal

Autorzy: Informacja prasowa: Bakalland
Dzieci
Fot. Ojoimages
Dzieci
(5)

Jeśli nasza pociecha obchodzi urodziny w wakacje, a mamy do dyspozycji swój ogródek lub chociaż pobliski park - warto właśnie na świeżym powietrzu zorganizować kinder bal dla dziecka i jego przyjaciół. Słoneczna pogoda, świeże ze powietrze, zabawy na trawie i  … smakołyki!

Reklama

Zazwyczaj myśląc o kinder balu przed oczami staje nam stół zastawiony słodyczami, kolorowymi napojami i chipsami. Oczywiście niewielka ilość takich rzeczy nie zaszkodzi ale urodziny to nie jest dobra okazja do folgowania w tak ważnych sprawach jak nawyki żywieniowe. Słodycze powinny być zarezerwowane na deser, chipsy raczej w ogóle nie powinny znajdować się w menu ani dziecka ani dorosłego.

Dlaczego jednak nie pozwalać na niezdrowe przekąski nawet przy tak wyjątkowych okazjach? Z bardzo prostego powodu. Urodziny, wraz z całą oprawą w postaci balonów, prezentów i tortu są zarówno dla jubilata jak i jego gości niezwykle atrakcyjnym i wyjątkowym wydarzeniem. To co podamy tam do jedzenia także będzie dla naszych maluchów niezwykle i wyjątkowe. Lepiej więc zadbać o zdrowe menu, pokazać że to owoce, bakalie i domowe ciasta zasługują na honorowe miejsce na urodzinowym stole.  Konsekwentnie pokazując dzieciom jak i co należy jeść, będziemy mieli z pewnością większy wpływ na ich przyszłe wybory żywieniowe.

Na urodzinowym stole wspaniale sprawdzą się świeże owoce sezonowe i domowe ciasta. Piekąc samodzielnie mamy pełną kontrolę co do jakości składników w nich użytych. Jeśli jesteśmy na bakier z pieczeniem możemy zawsze poprosić kogoś bliskiego lub mamę kolegi naszego dziecka o pomoc.  Zamiast już wspomnianych chipsów, chrupek i krakersów do przegryzania najlepsze będą orzechy i bakalie. Nie dość, że są bardzo energetyczne to posiadają także wiele cennych i niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składników.

Pamiętajmy, że żywienie idzie zawsze w parze z naszą kondycją. Zdrowa kuchnia wcale nie musi być nudna ani trudna. Z biegiem lat dzieci na pewno te starania docenią. Pozostaje nam tylko życzyć 100 lat w zdrowiu

Reklama
(5)
Komentarze