Zaloguj
Reklama

Praktyczna i nowoczesna wiedza dla rodziców dzieci z alergią na mleko

Autorzy: Informacja prasowa: Mead Johnson Nutrition
Dziecko
Fot. ojoimages
Dziecko
(0)

Marka Nutramigen LGG stworzyła kompleksowy kanał na You Tube poruszający wszelkie przydatne zagadnienia związane z alergią na białka mleka krowiego. Kanał Nutramigen LGG Poland oferuje rodzicom zróżnicowaną i unikalną zawartość – znajdą tu historie innych rodziców, wywiady ze znanym pediatrą oraz infografiki tłumaczące istotne procesy związane z alergią pokarmową.

Reklama

Od ponad 70 lat Mead Johnson Nutrition rozwija wiedzę w zakresie prawidłowego żywienia niemowląt z alergią na krowie mleko, ulepszając i wprowadzając  innowacyjne produkty w tym zakresie.

https://www.youtube.com/channel/UCciUYb6L9wi6JkMC1r7V9Pw

„Wnioskując po ilości obejrzanych nagrań w krótkim czasie od uruchomienia kanału – Nutramigen LGG Poland - był on bardzo potrzebny rodzicom. Jesteśmy  bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować informacje, które odpowiadają na pytania i obawy rodziców dzieci z alergią na białka mleka krowiego. Uważamy, że rodzice powinni jak najwięcej wiedzieć o potrzebach żywieniowych swojego dziecka, dlatego też staramy się wspierać ich poprzez dzielenie się wiedzą i budowanie świadomości o alergii na białka mleka krowiego. Rodzice powinni mieć dostęp do przydatnych i opartych na faktach informacji o produktach i postępowaniu dietetycznym, aby świadomie decydować co jest najlepsze dla ich dzieci.” – komentuje dr Bożena Rutkowska, Kierownik Marketingu Medycznego Mead Johnson Nutrition Polska.

Uruchomiona została także strona www.nutramigen.info.pl, gdzie rodzice znajdą zarówno odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości dotyczące alergii na białka mleka krowiego, a także wiele praktycznych porad, takich jak: rozszerzanie diety dziecka z alergią, rozpoznawanie produktów żywnościowych zawierających alergeny czy przepisy na dania dla dzieci z użyciem preparatu mlekozastępczego jako bazy.
   
Alergia na białka mleka jest  najczęściej występującą u niemowląt  alergią pokarmową i budzi wiele niepokoju oraz pytań rodziców. Niemowlęta z alergią pokarmową wymagają szczególnej troski, a także konsekwentnego postępowania dietetycznego pod opieką lekarza. Nutramigen jest pierwszym na świecie preparatem zawierającym hydrolizat kazeiny, stworzonym z myślą o prawidłowym żywieniu niemowląt z alergią na białka mleka krowiego.  Jego pierwsza wersja została opracowana 70 lat temu. Od tego czasu przeprowadzono wiele ważnych badań, które stale potwierdzają jego skuteczność. W badaniu opublikowanym przez prestiżowy Journal of Pediatrics wykazano, że znacznie więcej dzieci z alergią na białka mleka krowiego karmionych preparatem zawierającym hydrolizat kazeiny z Lactobacillus rhamnosus GG (LGG), wykształciło doustną tolerancję w wieku 12 miesięcy w porównaniu do dzieci karmionych innymi badanymi preparatami.**

 

**produkty oceniane w badaniu (1) obejmowały hydrolizat kazeiny (bez LGG), hydrolizat ryżowy, preparaty sojowe oraz preparaty aminokwasowe.

 

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Berni Canani R et a. J Pediatr. 2013; 163 (3): 771-777

Reklama
(0)
Komentarze