Zaloguj
Reklama

Posiłek dla maturzysty

Autorzy: Informacja prasowa Planet Pr, zdjęcia: ojoimages
Ryba z frytkami
Fot. ojoimages
Ryba z frytkami
(0)

By otrzymać celujące oceny, nie wystarczy dobrze przygotować się do lekcji, ale także pamiętać o codziennym zdrowym i pożywnym śniadaniu. To właśnie ono wspomaga koncentrację i pamięć oraz daje siłę do nauki, szczególnie w okresie egzaminów  maturalnych.

Reklama

Już teraz warto zadbać o właściwe przygotowanie do egzaminów, wprowadzając odpowiednią dietę, która ma wpływ na kondycję intelektualną uczniów. Jest to niezwykle istotne dla osób, które mają przed sobą egzaminy, wiążące się z wzmożonym wysiłkiem intelektualnym, porównywalnym do wysiłku maratończyka. 

Przed egzaminami, należy jeść 4-5 regularnych posiłków dziennie, z których śniadanie jest najważniejsze. Zapewnia ono organizmowi 25% potrzebnej energii, dostarcza niezbędnych witamin i mikroelementów, a dzięki temu pozwala na szybsze przetwarzanie informacji i przyswajanie wiedzy. Zmniejsza także ryzyko podatności na stres, poprawia nastrój oraz pomaga utrzymać stałą wagę.


Warto również pamiętać, że zbyt długie odstępy między posiłkami negatywnie wpływają na metabolizm i koncentrację oraz obniżają poziom glukozy we krwi, dlatego między 3 głównymi posiłkami należy zjeść 2 mniejsze: drugie śniadanie oraz podwieczorek. Mogą się one składać z owocu, jogurtu z muesli lub kanapki z chudą wędliną, pomidorem, sałatą, posmarowaną dobrym tłuszczem roślinnym, np. margaryną Śniadaniową.

W diecie ucznia powinny znaleźć się ryby, bogate w kwasy omega-3, które poprawiają sprawność myślenia, rozumienia i zapamiętywania, a także produkty bogate w białko takie, jak jogurty, chuda wędlina, półtłuste sery. Nie można zapominać o owocach i warzywach, które wzmacniają koncentrację, a także o produktach pełnoziarnistych np. ciemne pieczywo, muesli, które dostarczą energii do nauki.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze