Zaloguj
Reklama

Pionierski produkt polskich naukowców do walki z wirusami

Autorzy: PAP Media Room
Guma do żucia
Fot. panthermedia
Guma do żucia
(0)

Czy spożywanie nowego suplementu diety przeciwko wirusom i bakteriom może uchronić społeczeństwo od kolejnej fali zachorowań? Dzięki pracy polskich naukowców jest to już możliwe.

Reklama

Nowa koncepcja

Od długiego czasu trwają prace zespołu wielu naukowców ze wszystkich stron świata nad poszukiwaniem rozwiązań do walki z wirusami w tym między innymi z wirusem SARS-CoV-2. Dostępne szczepionki łagodzą objawy przejścia chorób, trwają również prace nad tabletkami o podobnym działaniu, które mają wesprzeć już zainfekowane osoby w walce z wirusami. Zespół polskich naukowców, postawił sobie natomiast odmienne pytanie. Jak wesprzeć organizm, by obniżyć ryzyko zarażenia się wirusami i spowolnić ich emisję w społeczeństwie?

Polski zespół na bazie wielomiesięcznych badań własnych, jak również dostępnych wyników badań pokazujących moc zastosowania naturalnych składników do walki z wirusami i bakteriami, stworzył unikatowy suplement łączący mocne ekstrakty naturalne w odpowiedniej kombinacji. Badania przeprowadzone w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu potwierdziły, że stworzony produkt w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusami i bakteriami w tym wirusem SARS-CoV-2. Suplement został przygotowany w formie produktów dostępnych dla każdego i łatwych w użyciu. Jako lizaki, cukierki do ssania i bezcukrowe gumy do żucia, po których zastosowaniu chronimy jamę ustną, drogi oddechowe i częściowo układ pokarmowy, ograniczając możliwość namnażania wirusów i bakterii. Pełen skład produktu jest chroniony patentem.

Zastosowanie

Zdaniem ekspertów taka forma ochrony ma bardzo duże szanse na zmniejszenie ryzyka zachorowania w szczególności tam, gdzie nie nosimy maseczek ochronnych, nosimy je niepoprawnie lub po prostu nie możemy ich nosić ze względów zdrowotnych. Suplement chroni zarówno osobę go stosującą, jak również w przypadku osoby już zainfekowanej, obniża ryzyko transferu wirusów na osoby trzecie. Forma suplementu pozwala stosować go przez wszystkich i wszędzie, zaczynając od zawodów medycznych, które mają codzienny kontakt z wirusem, pacjentów ze zmniejszoną odpornością, przed zabiegami stomatologicznymi, kosmetycznymi jak również we wszystkich miejscach przestrzeni publicznej (teatry, kina, eventy) i komunikacji zbiorowej (autobusy, pociągi, samoloty).

Wskazany byłby również w miejscach pracy i urzędach, a szczególnie w szkołach, gdzie na lekcji uczniowie są zamknięci w niedużych salach, a zachorowania wśród najmłodszych są coraz częstsze. Produkt ma swoje zastosowanie także w trakcie spotkań rodzinnych, podczas których nie nosimy maseczek przez co ryzyko zarażeń znacząco wzrasta.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Źródło tekstu:

  • Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej

Reklama
(0)
Komentarze