Zaloguj
Reklama

Pierwsza Komunia Święta – radość dziecka, stres rodziców

Hostia
Fot. ojoimages
Hostia
(5)

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to jedno z najważniejszych wydarzeń każdego katolika. Jest sakramentem, symbolem przyjęcia młodego człowieka do grona osób obcujących bezpośrednio z Bogiem. Aby dziecko mogło przystąpić do pierwszej komunii, musi przejść szereg odpowiednich przygotowań. Uroczystość ma charakter bardzo rodzinny.

Reklama

Za przygotowanie dziecka odpowiedzialny jest Kościół oraz rodzice. Zgodnie z zasadami wiary, dziecko musi podejść do tego sakramentu świadome oraz ze zrozumieniem.

Zazwyczaj po mszy świętej organizuje się poczęstunek dla najbliższej rodziny. Goście obdarowują wtedy dziecko prezentami. Warto wcześniej porozmawiać, z dorosłymi aby były to prezenty na poziomie.

Dziecko powinno zapamiętać istotę tej ceremonii, a nie wartość materialną uzyskanych prezentów. Warto również opanować własny stres.

Razem z naszymi pociechami przeżywamy ten dzień. Rozmawiajmy o tym z dzieckiem, odpowiadajmy na wszystkie jego pytania. To dla rodziców również wielki dzień. Warto zaczerpnąć rady od znajomych, których pociechy były już w Pierwszej Komunii Świętej. Zapewne uzyskamy wiele cennych informacji.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze