Zaloguj
Reklama

Kontrola alergenów w żywności teraz jeszcze skuteczniejsza

Pieczywo
Fot. panthermedia
Pieczywo
(0)

Alergeny powodują nie tylko silną odpowiedź układu odpornościowego ale w skrajnych przypadkach mogą spowodować nawet śmierć. Poza informowaniem o alergenach w pożywieniu nowa technologia produkcji wyrobów spożywczych opracowana przez SGGW może przynieść przełom dla alergików.

Reklama

Technologia produkcji wyrobów spożywczych o kontrolowanej alergenności – właśnie taki wynalazek opracowali naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zespół pod kierownictwem prof. Agnieszki Wierzbickiem opracował wynalazek, który jest wykorzystywany w przemyśle przetwórczym do przygotowywania wyrobów drobiowych o kontrolowanej alergenności. Jest to niezwykle ważna informacja zarówno dla producentów żywności jak i konsumentów.

Uzyskana technologia objęta jest ochroną patentową o najwyższej klasie nowości – tzw. AAA. Technologia oparta jest na zaawansowanej analizie jakości mięsa drobiowego. Alergia pokarmowa, która uaktywnia odpowiedź immunologiczną organizmu po posiłku, jest niezwykle groźna- zwłaszcza dla małych dzieci.

Możliwość zapewnienia pełnej kontroli - również w procesie produkcyjnym żywności, stanowi ważny element, który zapewni zdrową i przede wszystkim bezpieczną żywność. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze