Zaloguj
Reklama

Eksperci ostrzegają – alergia plagą XXI wieku

Maska gazowa
Fot. panthermedia
Maska gazowa
(0)

Alergia staje się coraz powszechniejszym schorzeniem wśród dzieci i dorosłych. WHO szacuje, że alergia jest jednym z trzech najczęściej występujących schorzeń przewlekłych na świecie!

Reklama

Jak wskazują najnowsze badania ekspertów, alergia dotyczy już blisko 70% dzieci mieszkających w dużych miastach. Szacunki WHO nie napawają optymizmem – już blisko 250 milionów ludzi na świecie boryka się z alergią pokarmową. Jak wskazują eksperci, niestety nie mamy co liczyć na poprawę sytuacji – z roku na rok liczba alergików będzie rosnąć. 

Czynnikami wywołującymi alergię są alergeny – obecnie w środowisku przybywa sztucznych alergenów, stąd częstotliwość zachorowań na alergię rośnie. Przykładowo zanieczyszczenie środowiska w tlenki metali wywołuje alergiczny nieżyt nosa, zapalenia spojówek, a nawet astmę oskrzelową. Dodawane do żywności polepszacze i konserwanty są niejednokrotnie przyczyną alergii pokarmowych. Czy mamy szansę uchronić się przed działaniem alergenów? Niestety odpowiedź w tym przypadku jest negatywna. Coraz większe zanieczyszczenie środowiska nie sprzyja walce z alergiami. Musimy być przygotowani na to, że w naszym otoczeniu liczba alergików będzie rosnąć.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze