Zaloguj
Reklama

Czynniki ryzyka rozwoju otyłości u dzieci: badania grupy 7-latków

Czynniki ryzyka rozwoju otyłości u dzieci: badania grupy 7-latków
Fot. medforum
(5)

Istnieje ścisła korelacja pomiędzy nadmiernym odsetkiem tłuszczowej masy ciała w wieku 3,5 i 7 lat, tak więc nadzór nad dietą i odpowiednią aktywnością fizyczną dziecka powinien zaczynać się już na początku wieku przedszkolnego.

Reklama

Wśród dzieci rozpoczynających naukę w szkole zauważalne jest występowanie nadwagi i otyłości. Sugeruje to potrzebę interwencji w wieku wcześniejszym niż 7 lat. Jak wykazały badania opisywane w cytowanej pracy istnieje ścisła korelacja pomiędzy nadmiernym odsetkiem tłuszczowej masy ciała w wieku 3,5 i 7 lat, tak więc nadzór nad dietą i odpowiednią aktywnością fizyczną dziecka powinien zaczynać się już na początku wieku przedszkolnego. Ponadto czynnikami ryzyka nadwagi i otyłości u -latków była otyłość u matki, wyższy wiek matki, płeć żeńska oraz liczba godzin spędzanych dziennie przed telewizorem.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Nikki J Blair, John M D Thompson, Peter N Black, David M O Becroft, Phillipa M Clark, Dug Yeo Han, Elizabeth Robinson, Karen E Waldie, Chris J Wild, Edwin A Mitchell: Archives of Disease in Childhood 2007;92:866-871

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(5)
Komentarze