Zaloguj
Reklama

Czy moje dziecko może mnie zarazić różyczką?

Rola taty w wychowaniu dziecka
Fot. Pantherstock
Rola taty w wychowaniu dziecka
(0)

Różyczka jest chorobą, której się nie leczy, w większości przypadków mija sama.

Reklama

Charakteryzują ją czerwone plamki, które widoczne są początkowo tylko na czole oraz za uszami, po czym przechodzą na całe ciało i tworzą jedną wielką zlaną plamę.

W większości przypadków na szyi powiększają się węzły chłonne, które są bardzo bolesne, towarzyszy temu wysoka temperatura. Dzieci zarażają się różyczką najczęściej w przedszkolu, pomimo faktu, iż zostały zaszczepione w dzieciństwie.

Różyczka należy do chorób niebezpiecznych, gdyż może prowadzić do zapalenia mózgu oraz opon mózgowo-rdzeniowych. Zdarza się, iż dziecko zaraża osobę dorosłą, która w dzieciństwie przechorowała różyczkę.

Można się uchronić przed ta chorobą poprzez zaszczepienie potrójną szczepionką skojarzoną. Nawet jeśli w dzieciństwie było się szczepionym. Szczepienie to jest bardzo zalecane kobietom, które nie chorowały nigdy na różyczkę a planują posiadanie dziecka.

W przypadku osób dorosłych warto się zaszczepić, gdyż to może nas uchronić przed powikłaniami takimi jak np. zapalenie ucha czy zapalenie oskrzeli. Osoby dorosłe znoszą tę chorobą znacznie gorzej niż dzieci.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze