Zaloguj
Reklama

Chemikalia zawarte w opakowaniach popcornu przyrządzanego w mikrofalówce, uniemożliwiają pełne działanie szczepionek u dzieci

Autorzy: Anna Pyka
Szczepienie
Fot. medforum
Szczepienie
(5)

Wyniki badań pokazują, że niektóre grupy związków chemicznych zawartych w tych produktach, wpływają negatywnie na prawidłowe działanie szczepionek u dzieci.

Reklama

Dzieci, u których stężenie związków perfluorowanych (PFC) we krwi było wyższe, wykazały słabszą odpowiedź immunologiczną, na szczepienia przeciwko błonicy i tężcowi.


Poziom przeciwciał we krwi niektórych dzieci narażonych na PFC wskazywał, że nie były one chronione przed tymi chorobami w wieku 7 lat.

Dwukrotne zwiększenie ekspozycji na PFC, wiązało się z niższym - nawet o 49 procent - poziomem przeciwciał we krwi u dzieci w tym wieku.

Związki PFC mają tysiące zastosowań w przemyśle, a większość ludzi posiada ich złogi w swoim ciele. Wyniki badań podkreślają, jak ważne jest aby współczesny świat nie zanieczyszczał środowiska naturalnego.

Naukowcy chcieliby także zbadać, czy ekspozycja na PFC jest związane ze zmniejszeniem odpowiedzi immunologicznej na inne szczepienia.
Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • msnbc.com

Reklama
(5)
Komentarze