Zaloguj
Reklama

2 mld złotych dla szpitali pediatrycznych

Autorzy: Jakub Dróbka
Aparatura szpitalna
Fot. panthermedia
Aparatura szpitalna
(0)

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, konkurs Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury szpitali pediatrycznych kosztować będzie aż 2 mld zł. Szpitale mogą wnioskować o modernizację, rozbudowę czy doposażenie oddziałów.

Reklama

Propozycje projektów strategicznych mogą zostać złożone przez szpitale pediatryczne od 1 grudnia do 22 stycznia 2022 roku. Nabór projektów będzie trwał do 31 marca 2022 roku.

Czekamy na zgłoszenia od szpitali, które chcą zwiększyć dostępność do udzielanych świadczeń i zapewnić kompleksową opiekę małym pacjentom - począwszy od diagnostyki, przez leczenie, aż po rehabilitację. Pieniądze z Funduszu Medycznego mogą być przeznaczone na nowoczesne formy terapii, ale również na poprawę komfortu pobytu dziecka i opiekuna w szpitalu – informuje minister zdrowia Adam Niedzielski.

Celem projektu jest zmniejszenie czasu oczekiwania na diagnozę oraz rozpoczęcie leczenia dla pacjentów najmłodszych.

Do projektu mogą przystępować placówki: 

  • onkologiczne, pediatryczne, pulmonologiczne i ogólnopolskie – podmioty z  najwyższych poziomów tzw. sieci szpitali
  • posiadające pozytywną i ważną opinię o celowości inwestycji wydaną przez ministra zdrowia lub wojewodę.

Całkowita kwota dofinansowania to 2 mld złotych. Przedział finansowy dotacji musi mieścić się w granicach od 50 mln złotych do 300 mln złotych.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać wyłącznie w formie elektronicznej przez dedykowaną do tego celu stronę https://konkursy.mz.gov.pl. Propozycja projektu powinna zawierać m.in. opis inwestycji, kosztorys i harmonogram realizacji, a także opis spełnienia formalnych i merytorycznych kryteriów oceny określonych w dokumentacji konkursowej. Szczegóły kryteriów znajdują się w załączniku tutaj.

Przy wyborze propozycji będzie miał znaczenie szereg czynników, m.in.: rola danego podmiotu w systemie ochrony zdrowia mierzona m.in. liczba świadczeń udzielanych najmłodszym pacjentom, opieka  wysokospecjalistyczna dla dzieci, czy udziałem w kształceniu kadr medycznych, a także zapewnienie wysokiej jakości kompleksowych świadczeń zdrowotnych (m.in. poprzez zwiększenie dostępu do rehabilitacji).

W czasie naboru pracownicy Ministerstwa Zdrowia będą udzielali zainteresowanym szczegółowych informacji na temat konkursu za pośrednictwem adresu e-mail: [email protected] oraz pod numerami telefonu: 882 359 163, 532 394 239, 539 141 337.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze