Zaloguj
Reklama

Forum: Pediatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: sikanie w łóżko u 13 latki (326)

• sikanie w łóżko u 13 latki
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
  • Reklama
    Gość

przy tym wzroscie to chyba musisz jej kupowac pieluchy semi dla doroslych.czy ona od zawsze moczy sie w nocy?czy od jakiegos czasu?moze duzo pije wieczorem?bylas z nia u urologa?albo na usg?moze to jakas wada ukladu moczowego?moze cos z cewka?a jezeli tu wszysko ok to moze warto udac sie do psychologa,bo moze w psychice tkwi problem.

a skoro w dzien sie nie moczy to po co jej pampersy na dzien?na noc podkladaj ceratke pod przescieradlo.

Ostatnia edycja:
    Gość

ja mam piętnastoletniego syna, który moczy się nie tylko w nocy, ale i w dzień. Od urodzenia z dwuletnią przerwą. Ma on uszkodzoną cewkę moczową i do tego jeszcze pokłady emocjonalne, a ostatnio lekarz zlecił mu badania kontrolne na cukrzycę co również jest powodem moczenia się. Ja używam właśnie pampersów semi dla dorosłych, a mój Kamil jest o pięć centymetrów wyższy także i dla twojej córki będą dobre. Do tego jeszcze ceratka pod prześcieradło.

Jeżeli twoja córka nie moczy się w dzień to nie zakładaj jej pampersów! Wystarczą na noc! Mój syn niestety i w dzień robi siku, więc nosi pampersy, ale jeżeli ona nie musi to po co robić jej swego rodzaju wstyd przed koleżankami?

Także semi dla dorosłych, ceratka i konsultowanie się z lekarzem powinno wystarczyć.

Pozdrawiam cię.

Ostatnia edycja:
  • Reklama
    Gość

współczuje, bo ja sama mam coś takiego jak pani syn. jestem o rok młodsza od niego x ]]]]]]] nosze seni, a w nocy to nawet po dwie. troche sie wstydze, ale skoro musze. wole to niż posikane ubrania na mieście czy pościel w nocy.

mama postanowiła, że spróbuje mi kupić pieluchomajtki, zna ktoś może jakieś dobre? I czy są one lepsze od zwykłych pampersów? czym się różnią?

Pozdro! czternastolatka z problemami ;/

Ostatnia edycja:
    Gość

Witam serdecznie!

Moja corka ma lat 12 i ten sam problem,z ta tylko roznica ze nocne moczenie zaczelo sie jakis czas temu(od 2-3 roku zycia nie bylo problemu)

Zrobilam jej wszystkie mozliwe badanie i okazalo sie ze jej pecherz jest nieco wiekszy niz u innych 12-to latkow.W kazdam badz razie zalecono gimnastyke,cwiczenia miesni i musze przyznac ze jest duzo lepiej.

Do dzis zdarzaja sie nie mile niespodzianki ale bardzo rzadko.

Jesli interesuja pania detale prosze napisac!

Pozdrawiam!

Ostatnia edycja:
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
    Gość

takie bachory jak Ty w ogole nie powinny sie tu udzelac!!!!tu ludzie szukaja pomocy a nie kpin.

Pisze Pani wyzej o cwiczeniach-wlasnie moze pomoga cwiczenia miesni kiegla-taki jakie zalecaja po porodzie przy rozluznieniu misni miednicy mniejszej.to jest proste cwiczenie.podczas sikania w dzienniech corka po kilka razy probuje przerwac strumien moczu(zatrzymac na chwile) i puscic.i tak po kilka razy prz kazdym sikaniu.j po porodzie czesto popuszczalam ale po cwiczeniach wszytsko sie unrmowalo.

Ostatnia edycja:

29-12-2008 o 23:17, gość :

ja w ogóle nie ogarniam jak to można szczaać w łóżko! fu. szczochy. phi ! dwunastolatki, trzynasto, piętnasto... be. byście się wstydzili ! w tym wieku i pampersy nosić ! łe. to jest okropne. pampersy są dla małych dzieci, albo dla staruchów, a nie dla młodzieży! paranoja!

szczochy!
    Pamietaj, kazda złosliwość do Ciebie wróci. Jeżeli Ci ejszcze nie spotkała zadna przykrośc w życiu, to na pewno spotka i zapłacisz za wszystko! tego Ci zycze!

moj chrzesniak d0 15 r. ż. sie moczyl w nocy. Lekarze kazali nie podawać napoi na godz albo dłużej przed spaniem. Niestety nie zawsze pomagało, ale czasmi.... ale w jego przypadku to bylo genetyczne, bo jego ojciec do 18 rż sie moczyl a poźniej jak reka odjął. Tylko u ojca to na pewno miało podłoże psychiczne - stres itp - nie mial łatwego życia.

Może gdzieś w rodzinie warto poszukac czy nie bylo podobnych przypadków??
    Ostatnia edycja:
    Gość

mój syn tam nosi pampersy i mam spokój nie mam czasu na latanie po lekarzach, zresztą on chodzi do prywatnego gimnazjum [ma piętnaście lat] i tam jest o wiele lepiej, bo jeżeli naucztyciele dowiedzą się, że jakiś dzieciak gnębi mojego syna to od razu jest rozpatrywana decyzja o usunięciu ze szkoły, ponieważ ja z mężem wkładamy bardzo dużo pieniędzy w tą szkołę. no.

Ostatnia edycja:
    Gość

moja córka ma szesnaście lat, a też nosi pieluszki, jednak ja chodzę z nią do lekarza, i w ogóle nie rozumiem jak tak można! nosi pampersy i mam spokój. Pani jest beszczelna! A pomyślałaś sobie kiedyś kobieta jak on się czuje? że musi nosić pampersy, a matka nie robi nic by to się skończyło ?! jestem wręcz zniesmaczona tym zachowaniem!

- No, gimnazstyka też coś pomaga, ale nie zawsze. Moja młodsza córka [14 lat] przeszła właśnie specjalną operację i już się nie moczy w łóżeczko. No, jak nie potrzebuje pampersków w dzień to niej pani jej nie zakłada ich, i skonsultuje się z innym lekarzem, bo ten najwidoczniej jest niekompetentny. No, niech pani powie coś więcej o chorobie to może będę mogła coś doradzić

Ostatnia edycja:
Reklama
Zobacz inne dyskusje