Zaloguj
Reklama

Wszystko o dziecku

Przeglądaj w kategorii Wszystko o dziecku:
Reklama

W tym dziale znajduje się wiedza na rozmaite tematy związane z dzieckiem, jego zdrowiem, rozwojem, edukacją. 
To tutaj można znaleźć odpowiedzi na wiele kwestii zdrowotnych np. zapalenia spojówek, refluksu żołądkowo-przełykowego (ulewania pokarmu u niemowląt), toksoplazmozy, nadczynności tarczycy
Wśród ważnych chorób należy wspomnieć o mononukleozie. Jest to powszechna choroba zakaźna wywołana przez wirus Epsteina-Barr (RBV). Do zarażenia dochodzi przez kontakt ze śliną chorego, dlatego ta choroba bywa także nazywana chorobą pocałunków. Czas inkubacji wirusa wynosi od 30 do 50 dni. Na mononukleozę można zachorować tylko raz. Początkowo objawy przypominają grypę lub przeziębienie, pojawia się wysoka gorączka. U dzieci obserwuje się katar, ból pleców i ogólne złe samopoczucie. Mononukleoza bywa ciężka do zdiagnozowania, gdyż bywa mylona z grypą. Największą pewność dają testy krwi. Jeśli chodzi o leczenie - nie ma sprecyzowanych leków ani szczepionek przeciwko mononukleozie. Pacjent musi pozostać w łóżku do czasu ustąpienia gorączki. Zalecane są także leki zawierające paracetamol bądź ibuprofen. 
Wśród zgromadzonych treści pojawiają się także te związane z edukacją dziecka - kłopoty szkolne, kontakty w rówieśnikami.