Zaloguj
Reklama

Zima i.... tym bardziej zadbajmy o siebie!

Autorzy: Dorota Bartyś
Zimowy spacer
Fot. ojoimages
Zimowy spacer
(5)

Zima to przepiękna pora roku, lecz aby w pełni skorzystać z jej uroków, musimy należycie zadbać o siebie, zanim przyjdą trzaskające mrozy i rozłoży nas grypa bądź inne choróbsko.

Reklama

Warto pamiętać szczególnie o prowadzeniu higienicznego trybu życia- odpowiedniej ilości snu, właściwej diecie i dużej ilości ruchu, oraz o pozytywnym nastawieniu do życia – unikaniu stresów.

Powinniśmy codziennie spać minimum 8 godzin, a w przypadku dzieci odpowiednio dłużej w zależności od wieku, aby nie dopuścić do osłabienia odporności.

Nasza dieta powinna być urozmaicona, a do każdego posiłku warto dodać owoce i warzywa. Nie zapominajmy też o zwiększonym zapotrzebowaniu na węglowodany. Warto również wspomagać się naturalnymi sposobami, lekami z domowej apteki, tak prostymi jak mikstura z czosnku, miodu i cytryny. Działa świetnie wspomagająco, a jednocześnie jest w 100% naturalna, bez sztucznych dodatków, osłabiających nasze zdrowie.

Każdy dzień warto zacząć od porannej gimnastyki, najlepiej w rytm ulubionych utworów, które wprawią nas w dobry nastrój. Lepiej wstać odpowiednio wcześnie, aby zdążyć spokojnie i z uśmiechem rozpocząć dzień, zjeść pełnowartościowe śniadanie, które dostarczy nam energii na resztę dnia. Należy pamiętać o pełnoziarnistym pieczywie, pełnoziarnistych płatkach.

Reklama
(5)
Komentarze