Zaloguj
Reklama

Zabawy z naszego dzieciństwa

Autorzy: Iwona Gałczyńska, zdjęcia: ojoimages
Gra w tenisa
Fot. ojoimages
Gra w tenisa
(0)

Pamiętacie jak przed domem zbierały się wszystkie dzieci i wymyślały zabawę? Było ich sporo prawda? Każde dziecko miało jakieś pomysły, potem głosowanie lub "palec pod budkę". Jeśli chodzi o zabawy na dworze możemy naszym dzieciom polecić:

Reklama

Jeśli chodzi o zabawy na świeżym powietrzu: Podchody dzieci dzielą się na dwie grupy, jedna grupa się chowa i daje drugiej wskazówki na drodze np. strzałki. Liczenie kroków dziecko idąc z rodzicem, może liczyć ile kroków np. do najbliższego znaku zrobi on a ile rodzic. Jednocześnie maluch uczy się cyferek.

Plac zabaw to raj dla naszego dziecka! Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica! Klasy zawodnik musi po kolei rzucać na poszczególne numerki/kratki kamyczek i przeskakiwać całość nie nadeptując na linie. Guma dwie osoby stają w rozkroku rozciągając gumę. trzecia osoba skacze na niej, (są różne formy skoków). Jeśli chodzi o zabawę w domu:

Kolorowanie i malowanie kolorowanki lub szkice zrobione przez rodzica. Plastelina lepienie z plasteliny różne stworki, przedmioty, jest wiele wskazówek w książkach jak lepić. Kasztany i zapałki tworzenie z nich ludzików, zwierzątek.

Domek z krzeseł nakrywamy krzesła kocem i mamy, bazę, domek, namiot. Naśladowanie naśladujemy zwierzątka np. Jak robi krowa? muuuu.. a kotek? miałuuu

Taniec włączamy muzykę, tańczymy z dzieckiem, możemy śpiewać, to świetna zabawa ruchowa, która jest bardzo ważna w rozwoju dziecka.

Myślę, że mamy duży wybór w wymyśleniu dla dziecka zabawy, z której będzie miał frajdę.

Reklama
(0)
Komentarze