Zaloguj
Reklama

Zabawki edukacyjne

Autorzy: Anastazja Dybkowska, zdjęcia: ojoimages
Nauka liczenia
Fot. ojoimages
Nauka liczenia
(1)

Zabawki edukacyjne ćwiczą nie tylko sprawność rączek ale również pamięć, wyobraźnie i myślenie: Zegar (dla 4 latka) do nauki odczytywania czasu rozwija spostrzegawczość u 4 latka Stojak z grzechotkami (dla niemowlaka) pozwala zrozumieć związek miedzy własnym działaniem a jego skutkiem. Ćwiczy sprawność dłoni.

Reklama

Układanka (do zabawy w łazience) można ją przyklejać na mokro do glazury rozwija wyobraźnie i zasób słów u dzieci od 2 lat. Cymbałki z pianinem kształtują poczucie rytmu i muzykalność u dziecka od 3 lat Klocki dydaktyczne wprowadzają w kształt liter i cyfr. Ułatwiają naukę liczenia i składania pierwszych wyrazów u 5 latka.

Tablica do dopasowywania kształtów z jednej strony, a z drugiej do rysowania od 18 miesiąca Układanka z klocków rozwija spostrzegawczość i sprawność ruchową od 6 miesiąca. Tablica z jednej strony do rysowania kredą, z drugiej magnetyczna, ze specjalnym pisakiem Zachęca do twórczości plastycznej, ułatwia poznawanie liter i cyfr u 2 latka.

Kolorowe wiaderka pomagają ćwiczyć sprawność palców, ułatwiają zrozumienie pojęcia "mniejszywiększy" od 18 miesiąca Magiczna tablica sterując pokrętłami, można rysować dowolne figury. Świetnie poprawia koordynację wzrokowo – ruchową u 4 latka.

Drewniane korale do nawlekania na sznurek uczą nazw kolorów i kształtów od 18 miesiąca życia. Warto więc zakupić dziecku tego typu zabawki. Dzieci wykorzystują na naukę każdą chwilę. Codziennie opanowują nowe umiejętności. Warto je wspomóc w tym trudnym zadaniu kupując edukacyjne zabawki.

Reklama
(1)
Komentarze