Zaloguj
Reklama

Wszystko wokół mnie.....

Autorzy: Agnieszka Nowak
Więź między dzieckiem a tatą
Fot. ojoimages
Więź między dzieckiem a tatą
(5)

Każda mama wie jak delikatne są oczy dziecka. Od samych narodzin dbamy o oczka niemowlęcia przemywając rumiankiem bądź samą wodą.

Reklama

Na samym początku niemowlęta widzą tylko plamy, dlatego wszystko dla dzieci jest tak jaskrawe i kolorowe. Wiadomo od samego początku dla naszej pociechy jest widok twarzy mamy i taty, na początku rozmyte a z czasem wyłaniają się zarysy kształty coraz bardziej wyraziste. Maluszek poznaje nas dotykiem wzrokiem słuchem, ale przede wszystkim wzrokiem.

Nic nie jest w stanie zamienić cudownego widoku jakim jest wpatrzona para oczu dla których jesteś całym światem. To dzięki nam maluszek poznaje cały świat który go otacza. Najpierw domowe zacisze, dla maleńkiego niemowlęcia podróż do 2 pokoju to już jest wyprawa pełna wrażeń. Tyle po drodze można zobaczyć, obrazy, ozdoby. Maleństwa są bardzo zaintrygowane tym wszystkim co dla nas jest codziennością. Pierwsze spacerki, wiadomo na początku maleństwa tylko leżą, ale jak tylko zaczyna się okres siadania to cały krajobraz stoi dla nich otworem, parki, ulice, domy.

Dla nich to istna kopalnia wrażeń. Chcą wszystko zobaczyć, dotknąć. Jeśli nasz maluszek czymś się zajmie to ciężko tak naprawdę jest oderwać pociechę od tego. Dzieci lubią wszystko co kolorowe,błyszczące, migoczące. Tak naprawdę wyjście na spacer daje im tak wiele więc jeśli możemy wychodźmy na spacery z pociechami jak najczęściej. Nie możemy zapomnieć też o okularach przeciwsłonecznych dla naszych maluszków. Promienie uv są bardzo szkodliwe zwłaszcza dla tak czułego narządu jakim jest oko. By mogły lepiej poznawać świat dbajcie o nie jak najlepiej. Pokazujcie im wszystko dla nas są to drobnostki a dla nich nowo odkryty skarb....

Reklama
(5)
Komentarze