Zaloguj
Reklama

Uczy i bawi

Autorzy: Renata Machaczek, zdjęcia: ojoimages
Dziecko z tatą
Fot. ojoimages
Dziecko z tatą
(5)

Od pierwszych chwil życia naszego maleństwa pragniemy dla niego wszystkiego tego co najlepsze. Bardzo duży wpływ na rozwój naszego maleństwa ma to czym się bawi, muszą to być zabawki bezpieczne, ładne i kolorowe.

Reklama

Dla mojego maluszka chętnie wymyśliłabym coś, co bawi, uczy i daje dużo radości. Może to być kolorowa książeczka, barwnie ilustrowana z ciekawym tekstem, do tego głośno czytana przez lektora z podkładem muzycznym.

Książeczka taka może być napisana w formie bajki, co nasze dzieci uwielbiają, jak również może przedstawiać kolorowe ilustracje różnych zwierzątek, których nazw można uczyć nasze dziecko od samego początku. Zabawki tego typu uczą i bawią nasze pociechy.

One tak zaciekawione całym światem, powinny poznawać go od samego początku, poprzez oglądanie kolorowych ilustracji, słuchanie czytanych utworów, kojarzenie nazw przedmiotów, zwierzątek, rozpoznawanie kolorów. Książeczka taka z grubymi kartkami, kolorowymi obrazkami, zaciekawi na pewno mojego maluszka. Oczywiście muszę dodać, że książeczki muszą być odpowiednie dla chłopca, a inne dla dziewczynki.

Dla chłopców książeczka np. o samochodzikach, bajki o odważnych rycerzach i wszystko to, co najbardziej przykuwa uwagę chłopców. A dla naszej dziewczynki książka musi zawierać obrazki z lalkami, kwiatkami i baśnie o księżniczkach.

Wydaje mi się, że taka zabawka dla mojego dziecka będzie bardzo odpowiednia, da mu dużo radości i przy okazji nauczy. Jest ona bezpieczna, wszędzie można ją zabrać. Najważniejsze jest aby nasze dziecko miało zapewnione bezpieczeństwo, a mama była spokojna.

Reklama
(5)
Komentarze