Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja ciała zimą

Autorzy: Sylwia Jerszyńska
Pielęgnacja skóry zimą
Fot. medforum
Pielęgnacja skóry zimą
(5)

W zimę należy szczególnie dbać o skórę, aby nie popękała podczas mrozu. Należy stosować kremy natłuszczające, które nie zawierają wody. Należy robić zabiegi na dłonie z parafiny, która chroni nasze dłonie przed mrozem. Na twarz należy używać kremy z filtrem UV ponieważ w zimę jest słońce, które silnie promieniuje, ponieważ odbija się od śniegu. 

Reklama

Należy, także używać balsamów do ciała odpowiednich na zimę. Na rynku możemy znaleźć specjalne balsamy, wyprodukowane właśnie specjalnie na zimowe szaleństwa na narty, snowboard a nawet na zwykle spacery podczas zimy. Trzeba o tym pamiętać, bo promienie są bardzo silne nawet te w zimę.

Kremy i balsamy nie wystarczą. Należy jakże stosować witaminy i odpowiednio się odżywiać. Trzeba stosować tran, który jest świetny na odporność i witaminy,B,A,C. Trzeba pamiętać, żeby odpowiednio się ubierać zimą. Ciepłą czapkę, kurtkę, spodnie, buty i rękawiczki, aby dłonie nam nie zmarzły to one są najbardziej narażone na zmarznięcia zimą, potem stopy, dlatego trzeba mieć odpowiednie buty, najlepiej z naturalnego tworzywa i z futrem w środku.

fot. panthermedia

Chyba, że się wybieramy w góry to potrzebne nam będą buty z membraną i kurtka także, która nie przepości nam wody, ani nie zmarzniemy w nich. Trzeba pamiętać w górach w szczególności o kremach z filtrem UV, który nas ochroni przed szkodliwymi promieniami.

Jeśli będziemy tego wszystkiego przestrzegać to na pewno nie będziemy chorować tej zimy.

Dlatego pamiętajmy: kremy,witaminy, buty,czapka, rękawiczki, kurtka i membrana. 

Reklama
(5)
Komentarze