Zaloguj
Reklama

Oczekiwanie. Wszystko co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie – Anna McGrail, Daphne Metland

Współautorzy: okładka: Wydawnictwo Publicat
Oczekiwanie. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie
Fot. wyd. Publicat
Oczekiwanie. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży i porodzie
(5)

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat przebiegu ciąży. Dla każdej kobiety to chyba jeden z najważniejszych okresów w życiu. Staranne przygotowanie się do tego stanu, na pewno korzystnie wpłynie na rozwój dziecka.

Reklama

Jako osoba nie posiadająca jeszcze dzieci, stwierdzam, że ta książka to przede wszystkim bardzo dobre przygotowanie przyszłej mamy do każdego tygodnia ciąży. Do tej pory nie posiadałam wiedzy na temat ciąży i rozwoju dziecka. Znałam pewne kwestie jedynie z opowiadań. Nie ukrywam, że jako kobietę, zapewne przyszłą mamę, wiele spraw mnie zainteresowało. Po przeczytaniu książki, dowiedziałam się bardzo wiele i myślę, że to bardzo dobry początek do startu w macierzyństwo.

Autorki książki są szczęśliwymi mamami. Na co dzień zajmują się redagowaniem portalu dla rodziców oraz par oczekujących dzieci. Mają wieloletnie doświadczenie w szkole rodzenia. Są to kobiety, które  wiedzą o czym piszą, a dodatkowym atutem tego podręcznika jest przyswajalny język. Opisane przypadki są wyjaśnione bardzo jasno, kobieta która jest lub będzie w ciąży po raz pierwszy zrozumie każdą kwestię, którą autorki miały na myśli.

Książka podzielona jest chronologicznie według trymestrów ciąży. Dzięki temu kobieta wie co będzie się działo z jej dzieckiem i organizmem w każdym tygodniu. To bardzo ważne, że autorki skupiły się na szczegółowym opisie, gdyż nie każda kobieta wie w którym tygodniu do jakiego stanu zmian dochodzi.

Ciąża to piękny okres w życiu każdej kobiety, lecz niesie za sobą też, czasem nieprzyjemne doświadczenia. Poradnik zawiera wiele wskazówek „ Co robić gdy…”. Niektóre kobiety  cierpią z powodu wielu dolegliwości. W książce znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań, które mogą nurtować przyszłą mamę. Szczegółowy opis przypadków pozwala na całkowite zrozumienie sprawy, co za tym idzie, w razie wystąpienia problemów, kobieta jest w stanie szybko zareagować.

Niestety w ciąży zdarzają się też bardzo przykre sytuacje. Często wśród kobiet dochodzi do poronień. W książce znajdziemy wiele informacji na temat komplikacji. Są one opisane w bardzo łagodny sposób. Być może dzięki temu opisowi, przyszła mama która zapozna się z podręcznikiem zapobiegnie nieszczęśliwemu wypadkowi.

Podręcznik zawiera informacje zarówno o stanie zdrowia matki jak i o stanie zdrowia dziecka. Opis jest dla obu postaci bardzo dokładny. Przeczytamy tu wiele niezbędnych informacji na temat matki i dziecka w konkretnym przykładzie sytuacyjnym.

Książkę polecam wszystkim przygotowującym się kobietom do ciąży, a także tym, które już są w tym przepięknym stanie. Panie, które są w ciąży po raz pierwszy będą mogły na spokojnie znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które pewnie je nurtuje. Atutem tej książki są ilustracje i przyswajalne dla oka opisy. Czytając wiele możemy sobie wyobrazić. To kompendium wiedzy na temat ciąży i jej rozwoju. Zdecydowanie wato sięgnąć do tego poradnika!

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze