Zaloguj
Reklama

Nowoczesna, aktywna mama to ja!

Autorzy: Kamila Nowacka
Zdjęcie USG
Fot. ojoimages
Zdjęcie USG
(5)

Niektóre kobiety ciąże traktują jako ciężką chorobę - to największy błąd!! Nowoczesna mama ten stan traktuje jako coś normalnego, stan który w naszym życiu przychodzi nieoczekiwanie lub jest zaplanowany.

Reklama

Te które traktują ciążę jako chorobę uważają, że nie powinny się przemęczać i być aktywne, wolą siedzieć godzinami w domu z obawy przed złapaniem infekcji, na przykład przeziębienia czy jeszcze innego paskudztwa. Powodów jest wtedy naprawdę wiele, aby zasiedzieć się w fotelu przed telewizorem i wcinać co popadnie.

To największy błąd gdyż ruch to zdrowie! Dobra i aktywna matka wie, że będąc w ruchu dba o siebie, swoje ciało jak również i o zdrowie swojej przyszłej pociechy.

Poza tym warto ustalić sobie jakiś grafik odnośnie ćwiczeń, które będziemy wykonywany, aby wrócić do formy i wcześniejszej sylwetki. Jedno jest pewne: umiarkowany wysiłek fizyczny nie tylko poprawia samopoczucie i utrzymuje ciało w dobrej formie, ale ma korzystny wpływ na funkcjonowanie wszelkich układów, co jest szczególnie cenne z punktu widzenia przyszłej mamy.

Ćwiczenia korzystnie wpłyną na nasz nastrój, przygotują nas do porodu. Wzmocnią biodra miednice i uda. Zapiszmy się na aerobik lub opracujmy łagodniejszy zestaw ćwiczeń w domu. Są specjalnie gimnastyki dla ciężarnych, dużo spacerujmy i nie stresujmy się.

Stan w którym teraz jesteśmy to najcudowniejsze przeżycie jakie nam towarzyszy, nie popadajmy w skrajność, że nic nam nie wolno. Dzięki aktywności zrzucimy zbędne kilogramy, pozbędziemy się ich szybciej, co za tym idzie będziemy pewniejsze siebie i będziemy czuć się atrakcyjne!

Reklama
(5)
Komentarze