Zaloguj
Reklama

Książki skarbnica wiedzy i nie tylko

Autorzy: Agnieszka Nowak
Mama i dziecko podczas gotowania
Fot. panthermedia
Mama i dziecko podczas gotowania
(5)

Oprócz zabawy nie ma nic wspanialszego od czytania dzieciom książek. Im wcześniej zaczniemy naszym maleństwom czytać tym wcześniej przyzwyczają się do tego.

Reklama

Czytanie książeczek wiele mam wykorzystuje przed pójściem spać. I to naprawdę działa nie ważne, że maleństwa jeszcze nie rozumieją co czytasz, twój spokojny głos i ciekawe długie historyjki szybko uśpią nasze dzieci. Wspaniałe są książeczki dla niemowląt, które pokazują dzieciom kształty, kolory, zwierzątka.

Są naprawdę przepiękne, sama zakupiłam wiele książeczek synkowi i jestem bardzo zadowolona. Synek z zadowoleniem i ciekawością wpatruje się w strony przewracanych kartek. Piękne kolory, czasami dźwięki. Wiele książeczek oferuje też ruchome rzeczy dzięki czemu dziecko nie tylko może pooglądać ale także po dotykać. A co powiecie na projektory? Sama pamiętam jak wieczorami mama puszczała mi bajki na projektorze takim ręcznym.

Mam go nadal i sama niedługo zacznę puszczać synkowi te bajki. Wspaniała zabawa i tak naprawdę coś nowego i innego. Można przecież oglądać bajeczkę leżąc wygodnie na plecach w łóżeczku. Nie jestem zwolennikiem telewizji. Niepotrzebne marnowanie czasu. Bajki nie rozwijają w ten sposób dzieci jak to się dzieje podczas zabawy czy czytania. Kolejną sprawą jest fakt że od telewizora bardzo się wzrok męczy, a co za tym idzie po dłuższym czasie pogarsza. Musimy o tym pamiętać by nasze dzieci nie miały potem problemów z oczkami.

fot. ojoimages

A wielu rodziców puszcza tą sztuczną nianię by dzieci się czymś zajęły. A przecież możemy dzieci zachęcić do zabawy np. farbkami, maluchy uwielbiają się brudzić. Pozwólmy dzieciom pobrudzić rączki i pomalować w sposób jaki potrafią. Nie tylko będzie to wspaniała zabawa ale także nauka poznawania barw. Kolejną zabawą może być plastelina, ciastolina. Mamy wiele rzeczy do wyboru wystarczy być kreatywnym i zachęcić dzieci do zabawy.

Reklama
(5)
Komentarze