Zaloguj
Reklama

Jaka powinna być zabawka dla dziecka? - zwykła, prosta i kolorowa

Autorzy: Renata Machaczek
Relaks
Fot. ojoimages
Relaks
(5)

Ciekawość naszego maluszka nie zna granic. Wszystko dookoła przyciąga jego uwagę, tak bardzo ciekawi go każdy przedmiot, który bacznie ogląda, dotyka i chce się nim bawić.

Reklama

Niestety nie wszystko co wpadnie w oko naszemu maluszkowi nadaje się do zabawy, niekiedy są to rzeczy wręcz niebezpieczne, którymi dziecko może sobie zrobić krzywdę.

Musimy szczególnie zwracać uwagę na to czym bawi się nasze dziecko, czy zabawki te mają atest, czy nie zawierają elementów niebezpiecznych, od jakiego wieku są dozwolone. Jeśli zabawka posiada drobne części to jest nie wskazana do zabawy, ponieważ dziecko niewielki element może włożyć do buzi, ucha, nosa, co może się skończyć bardzo źle.

Sklepowe półki niestety uginają się pod ciężarem najprzeróżniejszych zabawek, ale jako mamy musimy przy zakupie kierować się rozsądkiem, aby ta zabawka dla naszego maleństwa była ładna, kolorowa i przede wszystkim bezpieczna.

Nasze dziecko nie jest wymagające, ono jest ciekawe, kształtów, kolorów, dźwięków i właśnie takie zabawki będą najbardziej cieszyć oczy naszego maluszka. Najlepsza i najbezpieczniejsza zabawka to zwykła gumowa kaczuszka, kolorowa i do tego wydająca dźwięki kwa, kwa, kwa. Podczas kąpieli nasz maluszek będzie miał dużo frajdy, kiedy będzie miał koło siebie takie pływające kolorowe zwierzątka.

Czasem te zabawki najprostsze, najzwyklejsze są najlepsze i najbardziej bezpieczne. Ja doskonale pamiętam takie gumowe zwierzątka ze swego dzieciństwa i dziś właśnie dla swojego dziecka, chciałabym tego co mi kiedyś dawało tak wiele radości.

Reklama
(5)
Komentarze