Zaloguj
Reklama

Do biegu, gotowi, start do szkoły!

Autorzy: Informacja prasowa: ComPress
Dzieci podczas zajęć wychowania fizycznego
Fot. Shutterstock
Dzieci podczas zajęć wychowania fizycznego
(0)

Przed rozpoczęciem roku szkolnego rodzice oprócz zakupienia niezbędnych podręczników i przyborów, muszą zaopatrzyć swoje dzieci w odpowiedni strój gimnastyczny. Jedna z firm sportowych przeprowadziła ankietę wśród nauczycieli wychowania fizycznego, by określić najważniejsze cechy stroju sportowego na WF.

Reklama

Uczniowie po stronie dresu sportowego

68% ankietowanych nauczycieli gimnastyki przyznało, że na ich zajęciach uczniowie ćwiczą w dresach sportowych (tylko 46% przyznało, że są do tego zobowiązani). Uczniowie powinni być wyposażeni w dresy sportowe, są one niezbędne, zwłaszcza w przypadku zajęć na świeżym powietrzu, gdy temperatura powietrza wynosi mniej niż 10°C – twierdzi jeden z ankietowanych wuefistów.

Plecak szkolny

W przypadku najważniejszej cechy plecaka sportowego, ankietowani nauczyciele wychowania fizycznego byli bardzo zgodni. 85% zapytanych było zdania, że w plecaku szkolnym najważniejsza jest wygoda noszenia.

Plecak powinien posiadać utwardzone plecy oraz szerokie szelki, które zapewnią maksimum wygody. 13% ankietowanych zwróciło uwagę na odpowiednią ilość przegród plecaka, powinien on posiadać oddzielne miejsce na książki i zeszyty, strój sportowy oraz drugie śniadanie.

Reklama
(0)
Komentarze