Zaloguj
Reklama

Wideo czat z ekspertem odbędzie się w dniu 28-02-2017 o godzinie 19:30, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Zwiększone ryzyko wystąpienia cukrzycy u dzieci przyjmujących atypowe leki przeciwpsychotyczne

Autor/autorzy opracowania:

Źródło tekstu:

  • Journal Watch

Kategorie ICD:

Kategorie ATC:


Zwiększone ryzyko wystąpienia cukrzycy u dzieci przyjmujących atypowe leki przeciwpsychotyczne
Fot. ojoimages
(0)

Dzieci przyjmujące atypowe leki przeciwpsychotyczne wymagają ścisłego nadzoru z powodu możliwego wystąpienia u nich cukrzycy, zwłaszcza w ciągu pierwszych 6 miesięcy leczenia.

Częstotliwość występowania cukrzycy u dzieci przyjmujących atypowe leki przeciwpsychotyczne, nie jest dokładnie znana.

Podstawowe objawy cukrzycy zostały zaobserwowane u 12 z 9636 przyjmujących atypowe leki przeciwpsychotyczne, 19 z 26265 dzieci przyjmujących leki przeciwdepresyjne, i u 26 z 38.544 dzieci nie przyjmujących leków psychotropowych.

Wyniki te są zgodne z przyrostem masy ciała u dzieci przyjmujących atypowe leki przeciwpsychotyczne.

Lekarze powinni poinformować rodziców dzieci przyjmujących tego typu leki o ryzyku wystąpienia cukrzycy i szczególnie monitorować małych pacjentów pod kątem tej choroby, szczególnie w okresie pierwszych 6 miesięcy leczenia.
(0)
Reklama
Komentarze