Zaloguj
Reklama

Wideo czat z ekspertem odbędzie się w dniu 28-02-2017 o godzinie 19:30, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Zaburzenia odżywiania u małych dzieci

Autor/autorzy opracowania:

Recenzenci:

  • lek Jacek Przybyło

Źródło tekstu:

  • BBC News

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Zaburzenia odżywiania u małych dzieci
Fot. Panthermedia
(0)

Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania pokazują, że zaburzenia odżywiania mogą dotyczyć nawet sześcioletnich dzieci.

W ciągu 13 miesięcy, 206 dzieci w wieku ponizej 12 lat było leczonych z powodu zaburzeń odżywiania w Wielkiej Brytanii i Irlandii, w tym jedna sześcioletnia dziewczynka - podaje portal internetowy BBC. Zaburzenia odżywiania zwykle dotykają młodocianych i młodych dorosłych, ale aż dotąd nie było jasne, jak wiele małych dzieci zostało zdiagnozowanych i poddanych leczeniu. Dzieci zachorowują szybciej, często zaprzestają jedzenia i picia w tym samym czasie a ponieważ są one małe, wykazują oznaki niedożywienia bardzo szybko.  
U nastolatków zaburzenia odżywiania często są związane ze zmianami kształtu ciała towarzyszącymi okresowi dojrzewania płciowego. W przypadku dzieci sprawa wygląda na bardziej skomplikowaną - najsilniejszy wpływ ma jak w przypadku każdego zaburzenia psychicznego podłoże genetyczne oraz czynniki psychologiczne i społeczne. Dojrzewanie płciowe jest rozpoznane jako czynnik w rozwoju zaburzeń odżywiania. Zmiany hormonalne zachodzą dwa lata przed zmianami fizycznymi, więc to może byc przyczyną zaburzeń odżywiania u małych dzieci.

(0)
Reklama
Komentarze